REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie odbierają maseczki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj od godziny 10:00 na ulicach Sanoka rozpoczęło się rozdawanie maseczek ochronnych zakupionych przez magistrat. W dzielnicy Posada maseczki rozdawało dwóch radnych Młodzieżowej Rady Miasta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

O zakupie maseczek ochronnych dla mieszkańców pisaliśmy wczoraj TUTAJ: SANOK: Miasto zamówiło maseczki dla mieszkańców. Ile i kto je otrzyma?

O zamówieniu przez miasto kilku tysięcy maseczek ochronnych w ramach zainicjowanej akcji „Maseczka dla sanoczan” informował niedawno burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

W urzędzie pytaliśmy ile dokładnie maseczek dotrze do Sanoka, kiedy się to stanie i kto będzie mógł taką maseczkę otrzymać. Nasze pytania nie doczekały się odpowiedzi, natomiast informacje w sprawie akcji ukazały się wieczorem na oficjalnym profilu włodarza miasta w mediach społecznościowych.

Pierwsze maseczki zostaną przekazane przez naszych pracowników, służby i wolontariuszy wśród seniorów, którzy są w grupie największego ryzyka. To ta grupa jest najmniej odporna, najciężej przechodzi chorobę, posiada wiele chorób towarzyszących i charakteryzuje się największa liczbą zgonów podczas obecnej pandemii. Zaczynamy przy obiektach handlowych zlokalizowanych na terenie miasta w godzinach od 10.00 do 12.00 – podał burmistrz.

Dzisiaj z kolei poinformowano, że chodzi o 2000 maseczek. Zostaną one rozdysponowane seniorom przed punktami handlowymi.

Przypomnijmy, że 9 kwietnia rząd ogłosił nowe restrykcje związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy – czytamy w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

W dzielnicy Posada maseczki rozdają przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Grzegorz Nogaj oraz Maksymilian Kluska, radny Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka

źródło: Red., Facebook, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

foto: Red., materiały nadesłane

16-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)