REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie odbierają maseczki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj od godziny 10:00 na ulicach Sanoka rozpoczęło się rozdawanie maseczek ochronnych zakupionych przez magistrat. W dzielnicy Posada maseczki rozdawało dwóch radnych Młodzieżowej Rady Miasta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

O zakupie maseczek ochronnych dla mieszkańców pisaliśmy wczoraj TUTAJ: SANOK: Miasto zamówiło maseczki dla mieszkańców. Ile i kto je otrzyma?

O zamówieniu przez miasto kilku tysięcy maseczek ochronnych w ramach zainicjowanej akcji „Maseczka dla sanoczan” informował niedawno burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

W urzędzie pytaliśmy ile dokładnie maseczek dotrze do Sanoka, kiedy się to stanie i kto będzie mógł taką maseczkę otrzymać. Nasze pytania nie doczekały się odpowiedzi, natomiast informacje w sprawie akcji ukazały się wieczorem na oficjalnym profilu włodarza miasta w mediach społecznościowych.

Pierwsze maseczki zostaną przekazane przez naszych pracowników, służby i wolontariuszy wśród seniorów, którzy są w grupie największego ryzyka. To ta grupa jest najmniej odporna, najciężej przechodzi chorobę, posiada wiele chorób towarzyszących i charakteryzuje się największa liczbą zgonów podczas obecnej pandemii. Zaczynamy przy obiektach handlowych zlokalizowanych na terenie miasta w godzinach od 10.00 do 12.00 – podał burmistrz.

Dzisiaj z kolei poinformowano, że chodzi o 2000 maseczek. Zostaną one rozdysponowane seniorom przed punktami handlowymi.

Przypomnijmy, że 9 kwietnia rząd ogłosił nowe restrykcje związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy – czytamy w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

W dzielnicy Posada maseczki rozdają przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka Grzegorz Nogaj oraz Maksymilian Kluska, radny Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka

źródło: Red., Facebook, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

foto: Red., materiały nadesłane

16-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)