REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Lekarz z koronawirusem. Pielęgniarki na kwarantannie

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku dni około 10 pielęgniarek z sanockiego szpitala przebywa w kwarantannie. Osób z personelu medycznego z naszego szpitala będzie jednak więcej. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że dziś pozytywny wynik na koronawirusa, został potwierdzony u lekarza z kardiologi.

– Wybrane osoby z personelu medycznego ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Kardiologicznego będą kierowane na kwarantanne. Na chwilę obecną wstrzymane są przyjęcia na tych dwóch oddziałach – przekazuje Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku. 

Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że pozytywny wynik na koronawirusa został potwierdzony u lekarza, który obsługuje Oddział Kardiologii. W trakcie dyżuru miał także konsultacje na SOR-rze. Dyrektor proszony o potwierdzenie tej informacji mówi krótko: – Nie potwierdzam, i nie zaprzeczam.

Dodajmy, że od ubiegłego tygodnia około 10 pielęgniarek z Oddziału Wewnętrznego znajduje się w kwarantannie, po tym jak na oddział trafił pacjent z koronawirusem.

O szczegóły co do tego zdarzenia zwróciliśmy się do sanepidu. Czekamy na odpowiedź.


Przed godziną 15 otrzymaliśmy następujący komunikat:

Dotyczy: wstrzymania przyjęć pacjentów do Oddziału Wewnętrznego, Szpitalnego  Oddziału Ratunkowego i Oddziału  Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

W związku z zaistniałą sytuacją  epidemiologiczną w SPZOZ w Sanoku  Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku  wstrzymuje  przyjęcia pacjentów do Oddziału Wewnętrznego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Kardiologicznego  z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego  do odwołania. Dodatkowo informujemy o wstrzymaniu planowych przyjęć na wszystkie oddziały szpitalne oraz do Poradni Kardiologicznej.

O odwołaniu lub przedłużeniu powyższego stanu Dyrekcja SPZOZ w Sanoku będzie informowała na bieżąco.


Do sprawy wrócimy!

17-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)