REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Maseczki w autobusach. Mandaty do 500 zł! Ruszają kontrole

SANOK / PODKARPACIE. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sanoku przypomina o zaostrzeniu procedur dotyczących konieczności zachowania szczególnej ostrożności w trakcie korzystania ze środków komunikacji zbiorowej. Podstawowe zasady bezpieczeństwa to: odpowiedni odstęp od współpasażera, maseczka lub przyłbica zasłaniająca nos i usta, dezynfekcja rąk po wyjściu z autobusu. Za brak maseczki grozi mandat nawet 500 zł, możliwa jest także grzywna nakładana przez PPIS w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Bezpieczeństwo pasażerów w środkach komunikacji zbiorowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w trakcie korzystania ze środków komunikacji zbiorowej. Jeżeli musimy się przemieszczać za ich pośrednictwem, należy bezwzględnie stosować się do zaostrzonych procedur oraz poleceń obsługi.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa to: odpowiedni odstęp od współpasażera, maseczka lub przyłbica zasłaniająca nos i usta, dezynfekcja rąk po wyjściu z autobusu.

Wszyscy, którzy lekceważą obowiązek noszenia maseczek w środkach komunikacji muszą się liczyć z konsekwencjami. Za brak maseczki grozi mandat nawet 500 zł, możliwa jest także grzywna nakładana prze PPIS w wysokości od 5 do 30 tys. złotych – zaznacza Marta Żaczek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku.

„Osoby podejrzewające u siebie COVID-19, będące w kwarantannie pod żadnym pozorem nie mogą korzystać z transportu publicznego. Pandemia koronawirusa wciąż stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia” – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Jutro mają ruszyć kontrole sanepidu wspieranego przez policjantów w obiektach handlowych.

zdjęcie poglądowe / archiwum

11-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)