REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Piaszczysta plaża nad Sanem. Ruszyły prace (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Firma Transprzęt realizuje prace ziemne przy budowie piaszczystej plaży nad Sanem, przy ul. Białogórskiej. Ma stanowić atrakcję i uzupełnić realizowane projekty związane z zagospodarowaniem brzegów rzeki San.

Co to budują na ul. Białogórskiej nad Sanem? – zapytał nas jeden z Czytelników.

Wiemy, że piaszczystą plażę. Można przypuszczać, że ma ona wpisać się w realizowane ostatnio, a rozpoczęte jeszcze w poprzedniej kadencji projekty związane z zagospodarowaniem brzegów rzeki San.

Prace trwają od niedawna i realizuje je firma Transprzęt. Piaszczysta plaża jest kolejnym etapem uatrakcyjniania okolic Sanu.

Z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji na temat inwestycji zwracaliśmy się dzisiaj kilkukrotnie do magistratu, ale ich nie uzyskaliśmy. Prześlemy pytania.

Na razie zatem nie wiemy czy plaża jest częścią projektu, o którym pisaliśmy tutaj: SANOK: Nad Sanem powstanie nowy skatepark, boiska i strefa relaksu (ZDJĘCIA). Czy też może jest to oddzielna inicjatywa.

Do magistratu przesłaliśmy następujące pytania:

1. Jak duża będzie plaża?
2. Jakie funkcje ma spełniać? Co zadecydowało o realizacji tego projektu?
3. Jaki jest zakres inwestycji? Co oprócz samej plaży powstanie w miejscu wykonywania zadania?
3. W jakim terminie zostaną wykonane wszystkie prace?
4. Kto będzie wykonywał zadanie? Czy zaangażowano inne podmioty niż firmę, która wykonuje obecnie prace ziemne?
5. Jaki jest koszt realizacji inwestycji?
6. Z jakich środków zadanie zostanie sfinansowane? Czy Miasto może liczyć na dofinansowanie w tym przypadku? Jeśli tak, to jakie jest źródło?
7. Czy budowa plaży to część projektu związana z nowym skateparkiem, boiskami i strefą relaksu? Czy jest to może odrębne przedsięwzięcie?

Do tematu na pewno wrócimy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, po drugiej stronie rzeki wybudowano już ścieżkę rowerową, zamontowano ławki i paleniska. Pisaliśmy o tym tutaj: SANOK: 725 m ścieżki rowerowej nad Sanem. Ławeczki i paleniska (ZDJĘCIA).

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstała wzdłuż ulicy Rybickiego. Asfaltowa droga o szerokości niespełna 2,5 m połączyła parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego z istniejącą już ścieżką przy Sosenkach. Ta z kolei łączy się z drogą prowadzącą do komendy policji. W taki oto sposób powstał trakt dla miłośników rowerów oraz sympatyków spacerów w pięknej scenerii o długości ponad 1,5 km. Budowa nowej ścieżki dotyczyła odcinka 725 m.

Projekt zakładał również montaż dwóch punktów widokowych z wykorzystaniem betonowych płyt o łączniej powierzchni blisko 200 m3. Nad Sanem można już usiąść na 38 ławkach oraz zorganizować ognisko przy 9 okrągłych paleniskach o średnicy 2 m. Aby zadbać o czystość, zainstalowanych zostało 30 koszy na śmieci. Zadanie zakładało również posadzenie 3 tysięcy drzew i krzewów.

źródło: Red., BIP UM Sanok

24-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)