REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Piaszczysta plaża nad Sanem. Ruszyły prace (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Firma Transprzęt realizuje prace ziemne przy budowie piaszczystej plaży nad Sanem, przy ul. Białogórskiej. Ma stanowić atrakcję i uzupełnić realizowane projekty związane z zagospodarowaniem brzegów rzeki San.

Co to budują na ul. Białogórskiej nad Sanem? – zapytał nas jeden z Czytelników.

Wiemy, że piaszczystą plażę. Można przypuszczać, że ma ona wpisać się w realizowane ostatnio, a rozpoczęte jeszcze w poprzedniej kadencji projekty związane z zagospodarowaniem brzegów rzeki San.

Prace trwają od niedawna i realizuje je firma Transprzęt. Piaszczysta plaża jest kolejnym etapem uatrakcyjniania okolic Sanu.

Z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji na temat inwestycji zwracaliśmy się dzisiaj kilkukrotnie do magistratu, ale ich nie uzyskaliśmy. Prześlemy pytania.

Na razie zatem nie wiemy czy plaża jest częścią projektu, o którym pisaliśmy tutaj: SANOK: Nad Sanem powstanie nowy skatepark, boiska i strefa relaksu (ZDJĘCIA). Czy też może jest to oddzielna inicjatywa.

Do magistratu przesłaliśmy następujące pytania:

1. Jak duża będzie plaża?
2. Jakie funkcje ma spełniać? Co zadecydowało o realizacji tego projektu?
3. Jaki jest zakres inwestycji? Co oprócz samej plaży powstanie w miejscu wykonywania zadania?
3. W jakim terminie zostaną wykonane wszystkie prace?
4. Kto będzie wykonywał zadanie? Czy zaangażowano inne podmioty niż firmę, która wykonuje obecnie prace ziemne?
5. Jaki jest koszt realizacji inwestycji?
6. Z jakich środków zadanie zostanie sfinansowane? Czy Miasto może liczyć na dofinansowanie w tym przypadku? Jeśli tak, to jakie jest źródło?
7. Czy budowa plaży to część projektu związana z nowym skateparkiem, boiskami i strefą relaksu? Czy jest to może odrębne przedsięwzięcie?

Do tematu na pewno wrócimy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, po drugiej stronie rzeki wybudowano już ścieżkę rowerową, zamontowano ławki i paleniska. Pisaliśmy o tym tutaj: SANOK: 725 m ścieżki rowerowej nad Sanem. Ławeczki i paleniska (ZDJĘCIA).

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstała wzdłuż ulicy Rybickiego. Asfaltowa droga o szerokości niespełna 2,5 m połączyła parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego z istniejącą już ścieżką przy Sosenkach. Ta z kolei łączy się z drogą prowadzącą do komendy policji. W taki oto sposób powstał trakt dla miłośników rowerów oraz sympatyków spacerów w pięknej scenerii o długości ponad 1,5 km. Budowa nowej ścieżki dotyczyła odcinka 725 m.

Projekt zakładał również montaż dwóch punktów widokowych z wykorzystaniem betonowych płyt o łączniej powierzchni blisko 200 m3. Nad Sanem można już usiąść na 38 ławkach oraz zorganizować ognisko przy 9 okrągłych paleniskach o średnicy 2 m. Aby zadbać o czystość, zainstalowanych zostało 30 koszy na śmieci. Zadanie zakładało również posadzenie 3 tysięcy drzew i krzewów.

źródło: Red., BIP UM Sanok

24-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)