REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Powiatowe boiska zostaną zbadane w trybie pilnym (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu Sanockiego jednogłośnie zadecydowano o pilnym zleceniu badań nawierzchni sztucznych boisk, które zlokalizowane są przy powiatowych placówkach szkolnych, „Mechaniku” i I LO.

Powiat Sanocki nadzoruje funkcjonowanie dwóch boisk wielofunkcyjnych, na których występuje nawierzchnia stworzona z granulatu i sztucznej trawy. To obiekty przy Zespole Szkół nr 2 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku przy ul. Zagrody.

Zarząd jednogłośnie przychylił się do wniosku, aby w trybie natychmiastowym zbadać nawierzchnię dwóch boisk administrowanych przez Powiat Sanocki. Zadanie zostanie zlecone niezwłocznie do odpowiednich instytucji – mówi Damian Biskup, członek zarządu powiatu sanockiego.

Jak udało nam się dowiedzieć w instytucie, który realizował badania sztucznych boisk w Warszawie czy Szczecinie, aktualnie o podobne badania zwraca się bardzo wiele podmiotów. Jednostka z Gliwic jest „zarzucana” zleceniami. Wyniki można otrzymać maksymalnie po 25 dniach, ale z reguły trwa to około 10-14 dni. Koszt uzależniony jest od specyfikacji zamówienia.

O sprawie pisaliśmy wczoraj tutaj: SANOK: Czy przyszkolne sztuczne boiska trują dzieci? (ZDJĘCIA).

Boisko ze sztuczną murawą na Zatorzu

Boisko ze sztuczną murawą na Posadzie

26-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)