REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Powiatowe boiska zostaną zbadane w trybie pilnym (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu Sanockiego jednogłośnie zadecydowano o pilnym zleceniu badań nawierzchni sztucznych boisk, które zlokalizowane są przy powiatowych placówkach szkolnych, „Mechaniku” i I LO.

Powiat Sanocki nadzoruje funkcjonowanie dwóch boisk wielofunkcyjnych, na których występuje nawierzchnia stworzona z granulatu i sztucznej trawy. To obiekty przy Zespole Szkół nr 2 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku przy ul. Zagrody.

Zarząd jednogłośnie przychylił się do wniosku, aby w trybie natychmiastowym zbadać nawierzchnię dwóch boisk administrowanych przez Powiat Sanocki. Zadanie zostanie zlecone niezwłocznie do odpowiednich instytucji – mówi Damian Biskup, członek zarządu powiatu sanockiego.

Jak udało nam się dowiedzieć w instytucie, który realizował badania sztucznych boisk w Warszawie czy Szczecinie, aktualnie o podobne badania zwraca się bardzo wiele podmiotów. Jednostka z Gliwic jest „zarzucana” zleceniami. Wyniki można otrzymać maksymalnie po 25 dniach, ale z reguły trwa to około 10-14 dni. Koszt uzależniony jest od specyfikacji zamówienia.

O sprawie pisaliśmy wczoraj tutaj: SANOK: Czy przyszkolne sztuczne boiska trują dzieci? (ZDJĘCIA).

Boisko ze sztuczną murawą na Zatorzu

Boisko ze sztuczną murawą na Posadzie

26-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)