REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Są pierwsze wyniki testów podopiecznych i personelu Domu Dziecka

SANOK / PODKARPACIE. Znamy szczegóły związane z nowymi zakażeniami koronawirusem wśród mieszkańców powiatu sanockiego. Sanepid informuje również o pierwszych wynikach testów wykonanych u podopiecznych i personelu Domu Dziecka w Sanoku.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała łącznie o 6 nowych zakażeniach COVID-19 na terenie powiatu sanockiego. Zachorował między innymi pracownik SPGK, który miał kontakt z osobą zakażoną z ogniska w Nadleśnictwie Bircza, a także pracownik Domu Dziecka. Placówka została objęta kwarantanną.

O trzech nowych zakażeniach, o których poinformowano dzisiaj pisaliśmy tutaj: Kolejne trzy zakażenia koronawirusem w powiecie sanockim!

W dniu 21.06.2020  otrzymano informację o dodatnim wyniku  u 5 osób, z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19  powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. Wszystkie te osoby są w izolacji – podaje Marta Żaczek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku w komunikacie przesłanym przez WSSE w Rzeszowie.

Kwarantanną objęto 70 osób w tym pracowników SPGK, personel i podopiecznych Domu Dziecka. Badania osób z kontaktu są w toku.

Co niezwykle ważne, pierwsze badania podopiecznych Domu Dziecka i części personelu są ujemne.

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

O kwarantannie w Domu Dziecka w Sanoku informowaliśmy tutaj: SANOK: Kwarantanna w Domu Dziecka (FOTO)

Z kolei wykryciu zakażenia w SPGK tutaj: Koronawirus w SPGK! NOWE INFORMACJE

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie

25-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)