REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Włamanie do przychodni przy Lipińskiego. Wandal skradł… stary monitor

SANOK / PODKARPACIE. Poprzedniej nocy wandal włamał się do budynku przychodni zdrowia przy ul. Lipińskiego w Sanoku. Wybił szybę, wszedł na korytarz i skradł… stary monitor oraz telefon stacjonarny o łączniej wartości 100 zł. Złodziej został zidentyfikowany poprzez zainstalowany na terenie budynku monitoring. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Został zatrzymany. Za kradzież z włamaniem grozi mu 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

Policję została zawiadomiona we wtorek około godziny 6:00.

Otrzymaliśmy informację o wybitej szybie w budynku przychodni zdrowia przy ul. Lipińskiego w Sanoku. Zgłaszający podejrzewał, że mogło dojść do włamania. Po weryfikacji zgłoszenia, policjanci ustalili, że skradziono monitor oraz telefon stacjonarny o łącznej wartości 100 zł. Monitoring pozwolił ustalić sprawcę. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Został zatrzymany, a skradzione mienie w całości odzyskane – relacjonuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Bardzo nam przykro, że w tym trudnym czasie, kiedy trwa epidemia, kiedy pacjenci muszą wykonać dodatkowe czynności w związku z COVID-19, doszło do tego przykrego incydentu. Musieliśmy na jakiś czas zamknąć przychodnię, aby policjanci mogli w spokoju wykonać swoje zadania i zabezpieczyć ślady włamania. Pacjentów poproszono zatem o uzbrojenie się w cierpliwość. Szpital w Sanoku przeprasza za zaistniałą sytuację – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

Policja w Sanoku prowadzi w tej sprawie postępowanie. Wandal może odpowiedzieć za kradzież z włamaniem. To przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Art. 279. Kradzież z włamaniem
§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

foto: archiwum Esanok.pl

17-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)