REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Włamanie do przychodni przy Lipińskiego. Wandal skradł… stary monitor

SANOK / PODKARPACIE. Poprzedniej nocy wandal włamał się do budynku przychodni zdrowia przy ul. Lipińskiego w Sanoku. Wybił szybę, wszedł na korytarz i skradł… stary monitor oraz telefon stacjonarny o łączniej wartości 100 zł. Złodziej został zidentyfikowany poprzez zainstalowany na terenie budynku monitoring. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Został zatrzymany. Za kradzież z włamaniem grozi mu 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

Policję została zawiadomiona we wtorek około godziny 6:00.

Otrzymaliśmy informację o wybitej szybie w budynku przychodni zdrowia przy ul. Lipińskiego w Sanoku. Zgłaszający podejrzewał, że mogło dojść do włamania. Po weryfikacji zgłoszenia, policjanci ustalili, że skradziono monitor oraz telefon stacjonarny o łącznej wartości 100 zł. Monitoring pozwolił ustalić sprawcę. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Został zatrzymany, a skradzione mienie w całości odzyskane – relacjonuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Bardzo nam przykro, że w tym trudnym czasie, kiedy trwa epidemia, kiedy pacjenci muszą wykonać dodatkowe czynności w związku z COVID-19, doszło do tego przykrego incydentu. Musieliśmy na jakiś czas zamknąć przychodnię, aby policjanci mogli w spokoju wykonać swoje zadania i zabezpieczyć ślady włamania. Pacjentów poproszono zatem o uzbrojenie się w cierpliwość. Szpital w Sanoku przeprasza za zaistniałą sytuację – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

Policja w Sanoku prowadzi w tej sprawie postępowanie. Wandal może odpowiedzieć za kradzież z włamaniem. To przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Art. 279. Kradzież z włamaniem
§ 1. Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

foto: archiwum Esanok.pl

17-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)