REKLAMA
REKLAMA

STS SANOK: Na pierwszy ogień Tychy! (TERMINARZ)

Pierwsza kolejka sezonu 2020/21 Polskiej Hokej Ligi odbędzie się w piątek, 11 września. Sezon zasadniczy potrwa do 19 lutego. Pierwsze mecze fazy play-off zaplanowano w dniach 23-24 lutego, a całość rozgrywek zakończy się na przełomie marca i kwietnia.

Do nowego sezonu przystąpi 11 zespołów: Comarch Cracovia, GKS Katowice, GKS Stoczniowiec, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, KH Energa Toruń, Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim, STS Sanok, Zagłębie Sosnowiec oraz kadra U23.

W sezonie zasadniczym odbędą się cztery rundy, w których łącznie rozegranych zostanie 200 spotkań (każdy zespół rozegra po 38 meczów). To o 45 spotkań i jedną rundę mniej niż w ubiegłym sezonie. W terminarzu uwzględniono zgrupowania reprezentacji Polski, jak również udział naszych zespołów w europejskich pucharach.

Jak wyjaśnia Marta Zawadzka, komisarz Polskiej Hokej Ligi na Lodzie, powodem skrócenia sezonu jest pandemia, a ostatecznie rozegranie wszystkich kolejek może okazać się nie lada wyzwaniem.

– Dlatego PHL przygotowuje różne scenariusze w zakresie wypadków nagłych, kwarantanny jednej bądź większej ilości drużyn, czy zawieszenia rozgrywek ze względu na zachorowania – mówi Zawadzka dodając, że kiedy pandemia koronawirusa dobiegnie końca, liczba spotkań wróci do normy.

1 kolejka (11.09.2020):

STS Sanok – GKS Tychy
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Stoczniowiec
JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec
GKS Katowice – KH Energa Toruń
Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia

Kibiców STSu Sanok czeka niezwykle emocjonujący początek rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Na pierwszy ogień (11 września, piątek), czeka nas rywalizacja z GKSem Tychy, a dwa dni później (13 września, niedziela), pojedynek z Comarch Cracovią.

ZOBACZCIE PEŁNY TERMINARZ – pdf

foto: Tomasz Sowa / archiwum eSanok.pl

źródło: red. / hokej.net

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZIĘTARA dla Esanok.pl: Nieprawdopodobna atmosfera na trybunach. Za tym tęskniłem najbardziej! (VIDEO, ZDJĘCIA)

„Fryzjer”: Będziemy walczyć o każdy kawałek lodu

HOKEJ: Trzech defensorów podpisało umowy

 

24-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)