REKLAMA
REKLAMA

Tak będzie wyglądał finał WOŚP w Sanoku. ZOBACZ! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało już tylko kilkanaście dni. Przygotowania idą pełną parą. Bieszczadzki Sztab WOŚP oprócz wielkiego finału, który odbędzie się 12 stycznia na sanockim rynku, przygotowuje dodatkowe imprezy. Tradycyjnie nie zabraknie Maratonu Zumby i pokazu Spartan, koncertów oraz wydarzeń sportowych, w tym m.in. meczu hokejowych gwiazd oraz biegu „Policz się z cukrzycą”.

Portal Esanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym 28. Finału WOŚP w Sanoku

esanok1

Działamy na pełnych obrotach, aby przygotować finał, który będzie atrakcyjny dla wszystkich. Jak co roku możemy liczyć na wsparcie wielu ludzi i instytucji – samorządowców, polityków, sportowców, muzyków, studentów, uczniów, dziennikarzy i wielu, wielu innych. Praktycznie każdy chce dołożyć swoją cegiełkę do finału WOŚP w Sanoku i zbiórki funduszy na zakup sprzętu dla dzieci. Właściwie nie ma dnia, abym nie odebrała telefonu od kogoś, kto chce włączyć się w tą szczytną inicjatywę. To cudownie, że ludzie potrafią otworzyć serca i wspierać innych. Bardzo nas to napędza i motywuje do pracy. Impreza finałowa, którą co roku przygotowujemy jest swoistym podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają Orkiestrę. A przede wszystkim dla naszych cudownych wolontariuszy i darczyńców – mówi Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. 

Licytuj i wspieraj 

Podobnie jak w ubiegłym roku część przedmiotów od darczyńców licytowana będzie na Allegro. – W ubiegłym roku ta formuła bardzo nam się sprawdziła. Grafikę Zdzisława Beksińskiego udało się sprzedać za ponad osiem tysięcy złotych! To jak do tej pory rekordowa kwota w historii licytacji WOŚP w Sanoku. Łącznie podczas poprzedniego finału z aukcji allegro zebraliśmy około 30 tysięcy złotych. W tym roku w Internecie będzie można licytować m.in. gadżety związane z serialem „Wataha”j, koszulki od fundacji WOŚP, pozłacaną ikonę przygotowywaną specjalnie dla nas przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, grafikę Zdzisława Beksińskiego, obrazy i rękodzieło podarowane przez lokalnych artystów i wiele innych rzeczy. Aukcje ruszą na dniach, śledźcie naszą stronę WOŚP w Sanoku na Facebooku. Znajdziecie tam wszystkie bieżące informacje na temat aukcji oraz przygotowań do finału – zachęca Martyna Sokołowska. 

Jak wygląda wolontariusz 28. Finału WOŚP? 

12 stycznia podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Sanoka i okolic kwestować będzie ponad setka wolontariuszy Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Podpowiadamy, po czym poznać wolontariusza. 

Identyfikator
Wygląd identyfikatora to unikatowa, piękna i kolorowa szata graficzna. Na górze frontu dokumentu znajduje się oficjalna grafika 28. Finału, data i tekst towarzyszący tegorocznemu finałowi „Wiatr w żagle”. Poniżej są najważniejsze informacje: imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.
Puszka
Tekturowe skarbonki są dziś nieodłączną częścią Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charakterystyczne skarbonki o podstawie sześciokąta są piękne i kolorowe, ale najważniejsze są na niej charakterystyczne banderole z logotypem 28. Finału. Chcąc przysłużyć się zarówno społeczności Orkiestry, jak i środowisku naturalnemu, produkowane są one z surowców odnawialnych wykorzystując tekturę na bazie papieru makulaturowego. 

Serduszka i uśmiech!

Kultowe serduszka rozdawane są darczyńcom, którzy chętnie wspierają akcje. Pozytywna energia i uśmiech to podstawa orkiestrowego kwestowania. Ta inicjatywa łączy wszystkich, którzy chcą działać w dobrym celu. Wolontariusze najczęściej w parach lub grupach przechodzą przez najpopularniejsze miejsca w mieście, aby spotkać darczyńców rozdając czerwone, orkiestrowe serca. Są one symbolem szczodrości, chęci pomocy innym i miłości. 

Biegaj i pomagaj

W tym roku już po raz trzeci podczas finału WOŚP w Sanoku odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”, podczas którego będą zbierane fundusze na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych chorych na cukrzycę. 

Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, himalaista z Sanoka. Bieg odbędzie w dzień wielkiego finału, czyli stycznia. Rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa około pół godziny. Start i meta zlokalizowane będą na sanockim rynku. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator. – Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z małymi dziećmi. Tempo będzie spacerowe, więc każdy uczestnik poradzi sobie z pokonaniem trasy – zapewnia Łukasz Łagożny. 

Opłata startowa wynosi 20 zł, a cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Na mecie każdy zawodnik otrzyma ceramiczny medal ufundowany przez posła z Sanoka, Piotr Uruskiego.

Dodatkowo w ramach akcji na sanockim rynku każdy chętny będzie mógł bezpłatnie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi.

Gorący Finał

W Sanoku finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia na sanockim rynku. W programie m.in. atrakcje dla dzieci i zabawy z animatorami, symulacja akcji ratowniczej dowodzonej przez strażaków połączona z pokazem rozcinania samochodu, morsowanie i przejażdżki na quadach, bieg „Policz się z cukrzycą”, wspólnie kolędowanie z zespołem Raya Bell i Cassiopeia, a od godziny 16 koncerty i licytacje.

O godzinie  20 tradycyjnie odbędzie się „Światełko pokoju” tym razem w nowej formule i z WOŚP-owym przesłaniem „Hejt mi nie gra”, podczas którego uczczona zostanie pamięć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska zamordowanego w ubiegłym roku podczas finału WOŚP. 

W tym roku Fundacja WOŚP będzie zbierać fundusze na zakup sprzętu niezbędnego do zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

WYDARZENIA ORGANIZOWANE W RAMACH WOŚP W SANOKU 

4 STYCZNIA 
Mecz Gwiazd sanockiego hokeja w Arenie Sanok, godz. 19
Koncert w Klubie Górnika, godz. 20 
5 STYCZNIA
WOŚP-owe hula na basenie – impreza w stylu hawajskim 
8 STYCZNIA
Turniej Piłki Halowej, godz. 9, Centrum Sportowo-Dydaktycznie PWSZ w Sanoku
10 STYCZNIA 
WOŚP-owy maraton fitness spinningu i Cross treningu w Energy Fitness Club
11 STYCZNIA 
WOŚP-OWY MARATON ZUMBY i pokaz SPARTAN w PWSZ 
WOŚP-owy Koncert w Klubie PaniK
BAL KRÓLOWEJ TALENTÓW w klubie Górnika (organizator MDK) 
12 STYCZNIA 
Turniej unihokeja w PWSZ SANOK
FINAŁ NA RYNKU 
Plac Harcerski 11-13
WOŚP-owe Morsowanie i przejażdżki quadami 
RYNEK:
13.30 Bieg „Policz się z cukrzycą”, gry i zabawy z animatorkami, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz strażacki – rozcinanie wraku samochodu, koła gospodyń wiejskich, wspólnie kolędowanie z zespołem Cassiopeia. O godzinie 20 „Światełko pokoju”.

Koncerty: 
Heart Attack (Wrocław) 
Boleo & Follow The Riddim (Rzeszów) 
Biegun Zachodni (Rzeszów) 
The Walkers (Wrocław) 
Ciryam (Krosno)
Raya Bell (Sanok)
KSU 

Heart Attack – Twój czas / Twoje życie

Youtube.com / HeartAttackOnline

Boleo & Follow The Riddim „Dystans” (OFFICIAL VIDEO)

Youtube.com / ZION TV

Biegun Zachodni – Pamiętaj Kim Byłeś

Youtube.com / Biegun Zachodni

The Walkers – JESTEM SAM (2019 Official Video)

Youtube.com / The Walkers

CIRYAM WATAHA WILKI KROSNO

Youtube.com / CIRYAM

KSU – Moje Bieszczady (Akustycznie na XXX-lecie)

Youtube.com / KSUartpl

 

Raya Bell – Posłuchaj

Youtube.com / Raya Bell

źródło tekst i foto: Bieszczadzki Sztab WOŚP / materiały nadesłane

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)