REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiec próbował przemycić do Polski marihuanę w słoiku (ZDJĘCIA)

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Podczas kontroli podróżnych przekraczających przejście graniczne w Krościenku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usiłował przemycić do Polski 2,6 g marihuany.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Krościenko-Smolnica do odprawy na wjazd do Polski podjechał samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało czterech obywateli Ukrainy.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali pojazd do szczegółowej rewizji, w trakcie której wykryli zielony susz w wadze 2,6 g. Towar ukryty był w słoiku, który znajdował się pod kołem zapasowym w bagażniku. Wstępna identyfikacja towaru, którą funkcjonariusze KAS przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami SG wskazała, że zatrzymany susz to marihuana.

Potwierdziły to dalsze badania przeprowadzone w Laboratorium Celno-Skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Biorąc pod uwagę stężenie substancji psychotropowej oraz wagę, zatrzymana ilość marihuany mogłaby odurzyć ponad 60 osób.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Podejrzany o przemyt obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut przywozu na terytorium RP środków odurzających, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna wpłacił 1 tys. złotych na poczet grożącej mu kary.

mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

04-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)