REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiec próbował przemycić do Polski marihuanę w słoiku (ZDJĘCIA)

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Podczas kontroli podróżnych przekraczających przejście graniczne w Krościenku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usiłował przemycić do Polski 2,6 g marihuany.

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Krościenko-Smolnica do odprawy na wjazd do Polski podjechał samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało czterech obywateli Ukrainy.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali pojazd do szczegółowej rewizji, w trakcie której wykryli zielony susz w wadze 2,6 g. Towar ukryty był w słoiku, który znajdował się pod kołem zapasowym w bagażniku. Wstępna identyfikacja towaru, którą funkcjonariusze KAS przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami SG wskazała, że zatrzymany susz to marihuana.

Potwierdziły to dalsze badania przeprowadzone w Laboratorium Celno-Skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Biorąc pod uwagę stężenie substancji psychotropowej oraz wagę, zatrzymana ilość marihuany mogłaby odurzyć ponad 60 osób.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Podejrzany o przemyt obywatel Ukrainy usłyszał już zarzut przywozu na terytorium RP środków odurzających, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna wpłacił 1 tys. złotych na poczet grożącej mu kary.

mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

04-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)