REKLAMA
REKLAMA

WILKI / MRZYGŁÓD: „Widywaliśmy je, ale nie atakowały psów”!

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. Ataki wilków na psy odnotowywane są w kolejnych miejscowościach naszego regionu. Kilka dni temu, do pierwszego takiego przypadku doszło tym razem w Mrzygłodzie (gmina Sanok). 

– Faktycznie to pierwszy przypadek w naszej miejscowości. Przynajmniej ja o innym nie słyszałem. Wilki wyciągnęły psa z budy. Nie wiem ile tych wilków było, ale jeden raczej nie, bo pies, który został zagryziony był sporych rozmiarów – mówi Jan Sitarz, sołtys Mrzygłodu. 

Buda z której został wyciągnięty czworonóg stoi obok domu. Wilki wydarły psa i przeciągnęły około 50 metrów. Tam go zagryzły, pozostawiając jedynie głowę, przednie łapy i część korpusu.

– Wiem, że pod dom podszedł wilk kolejnej nocy. Właściciel zaczął w górę strzelać z wiatrówki i wilk uciekł – relacjonuje nasz rozmówca.

– Wilki były widywane pod lasem. Nigdy tak blisko nie podchodziły pod domy. No i sam atak jest niepokojący – kończy Jan Sitarz.

O atakach wilków na psy, ale i bydło czy owce informowaliśmy już wielokrotnie. Między innymi w materiałach: Przejmujące relacje mieszkańców Bieszczad (VIDEO) czy choćby początkiem maja w materiale: Wilki zagryzły osiem psów. Wchodzą na posesje (DRASTYCZNE ZDJĘCIA).W maju i czerwcu kilka ataków miało miejsce w Wujskiem oraz Załużu: Ataki wilków. Psy „wydzierane” z bud (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

26-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)