REKLAMA
REKLAMA

Wójt gminy Sanok apeluje do mieszkańców o jedność i solidarność

SANOK/ PODKARPACIE. Anna Hałas, wójt gminy wiejskiej Sanok, skierowała do mieszkańców list, w którym wyraża głębokie zaniepokojenie działaniami władz miasta Sanoka dotyczącymi poszerzenia granic miasta kosztem gminy wiejskiej Sanok i gminy Zagórz.

Po sesji Rady Miasta Sanoka, podczas której radni miejscy zagłosowali w sprawie poszerzenia granic administracyjnych miasta i przeprowadzeniu konsultacji w tej sprawie, do mieszkańców gminy wiejskiej Sanok trafił list od wójta Anny Hałas.

Na zdjęciu Anna Hałas, wójt gminy Sanok. foto: archiwum prywatne

– Chciałam wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie uporczywymi działaniami władz Sanoka, które „na siłę” próbują przyłączyć nasze miejscowości do miasta – czytamy w liście. – Prowadzić to będzie do marginalizacji gminy Sanok, zmniejszenia terytorium, a przede wszystkim do zerwania wielowiekowych więzi kulturowych, społecznych i ekonomicznych mieszkańców. Zostaliśmy bardzo mocno zaskoczeni działaniami władz miasta.

Zdaniem Anny Hałas sposób poszerzenia Sanoka jest „nieprzemyślany”. Prowadzi do antagonizmów, kłótni i swarów, zupełnie niepotrzebnych, gdyż jak zauważa pani wójt tylko działanie w zgodzie i porozumieniu może gwarantować zrównoważony rozwój miejscowości, gmin i miasta.

– Chciałam również podkreślić, że władze Sanoka w swoich działaniach do powiększenia miasta nie opierają się na wiarygodnych analizach, studiach lub innych opracowaniach uwzględniających skutki realizacji tych zamierzeń w kontekście celowościowym, ekonomicznym i społecznym – uważa wójt gminy Sanok. – Nie zostały przedstawione realne argumenty, czy strategia rozwoju dla miejscowości, które próbują oderwać od gminy Sanok oraz miasta i gminy Zagórz. Zauważalny jest również brak wykazania argumentów potwierdzających, że tereny położone w gminie Sanok mają dla miasta jakiekolwiek znaczenie strategiczne, a nie tylko i wyłącznie ekonomiczne. Uważam, że umiejętność zawierania porozumień, kompromisów i konsensusu to ważna cecha dla dobra wspólnego, jako drogi do osiągnięcia celów prorozwojowych zarówno lokalnych, jak i regionalnych.ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Czy Sanok chce ratować swój budżet kosztem sąsiednich gmin? Gorąco na sesjiAnna Hałas przestawia mieszkańcom gminy kroki, jakie będą wykonane w sprawie ewentualnego przyłączenia. Już niedługo w gminie będą musiały odbyć się konsultacje w tej sprawie. Jak wiadomo procedurę rozpocznie formalny wniosek burmistrz miasta Sanoka do wojewody podkarpackiego. Musi stać się to do końca marca. Przedstawiciel rządu w terenie skieruje następnie swoją opinię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Decyzja na szczeblu rządowym zapadnie do końca lipca.

– Do tej pory opinie mieszkańców przy tego typu sprawach były brane pod uwagę. Dlatego apeluję do Państwa o jedność naszej gminy i solidarność – wzywa pani wójt.

Na koniec wystąpienia Anna Hałas poświęca kilka zdań rozwojowi gminy. Zauważa, że od wielu lat rozwija się ona systematycznie i skutecznie dzięki zaangażowaniu mieszkańców.

– Pełne zaangażowanie i pomysłowość mieszkańców jest motorem dobrych zmian – zauważa pani wójt. – W jedności i zgodzie siła, bo tylko takie działanie jest w stanie przemieniać świat na lepsze. Obrońmy jedność naszej Gminy.

Grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Czy Sanok chce ratować swój budżet kosztem sąsiednich gmin? Gorąco na sesji

22-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)