REKLAMA
REKLAMA

3 nietrzeźwych kierowców złapanych w 5 minut…

PODKARPACIE. Dziś rano na drogach powiatu krośnieńscy, policjanci realizowali działania „Trzeźwość”. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 1000 kierowców, ujawniając 5, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę samochodu, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Pomimo telewizyjnych kampanii oraz dramatycznych relacji z miejsc tragicznych w skutkach wypadków drogowych, wciąż znajdują się amatorzy jazdy „na podwójnym gazie”. Potwierdzają to wyniki coraz częściej organizowanych działań, które wymierzone są w nietrzeźwych kierujących.

Dziś rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie realizowali działania „Trzeźwość”. W ramach prowadzonej akcji ujawnili 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu oraz 3 osoby, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Na przestrzeni zaledwie 5 minut, na ul. Trzecieskiego w Jedliczu policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców. Badanie jednego z nich, 40-letniego kierowcy opla, wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dwaj pozostali odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Pijani kierujący stanowią realne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego też apelujemy o odpowiedzialność i rozwagę. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie obniża poziom koncentracji i refleks, co może skutkować tragicznymi konsekwencjami.

źródło: KMP Krosno

16-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)