BIESZCZADY. We wszystkich edycjach szkolenia realizowanych od listopada wzięło udział ponad 300 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Prelegentami byli przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, bieszczadzkiego GOPR-u i LPR-u. Mundurowi doskonalili umiejętności kluczowe podczas akcji ratujących zdrowie i życie ludzkie.
Kolejną już edycję szkolenia pt. „Pierwsza pomoc osobom wychłodzonym o różnym stopniu hipotermii” przeprowadzono w formie webinarium. Platforma wykorzystywana przez Bieszczadzki Oddział SG do prowadzenia szkoleń online w dobie pandemii, daje duże możliwości obustronnej komunikacji między prowadzącym spotkanie a uczestnikami. Pozwala na wykorzystanie wielu wirtualnych narzędzi szkoleniowych.
Do udziału w szkoleniu licznie zgłosili się strażnicy graniczni z wszystkich placówek SG na Podkarpaciu. Zdarzenia, jakie mogą wystąpić podczas służby oraz specyfika terenu i warunki, w jakich na co dzień funkcjonariusze BiOSG ochraniają granicę państwową, wymagają odpowiednich umiejętności i przygotowania. Funkcjonariusze niejednokrotnie uczestniczą w akcjach ratujących życie osób będących w hipotermii.
Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości jak ważne dla zdrowia i życia jest odpowiednie zabezpieczenie termiczne, oraz transport poszkodowanego w warunkach zimowych. Mundurowi poznali algorytm postępowania w przypadku udzielania pomocy osobom będącym w różnych stopniach hipotermii.
W szkoleniu uczestniczyli w charakterze prelegenta merytorycznego:
Pan Rafał Kijanka — Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu,
Pan Kamil Krechlik – szef szkolenia bieszczadzkiej Grupy GOPR,
Pan Rafał Jakubowicz – przedstawiciel LPR – filia Sanok.
W związku z dużym zainteresowaniem funkcjonariuszy, planowane są kolejne edycje szkolenia.
zdjęcie podglądowe/ GOPR-fb
źródło: BiOSG; GOPR-FB (zdjęcie)
ZOBACZ RÓWNIEŻ: dr Zbigniew Hałat: 25 lat Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów!
tvPolska
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz