REKLAMA
REKLAMA

Szkolenie z pomocy osobom w stanie hipotermii funkcjonariuszy SG

BIESZCZADY. We wszystkich edycjach szkolenia realizowanych od listopada wzięło udział ponad 300 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Prelegentami byli przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, bieszczadzkiego GOPR-u i LPR-u. Mundurowi doskonalili umiejętności kluczowe podczas akcji ratujących zdrowie i życie ludzkie.

Kolejną już edycję szkolenia pt. „Pierwsza pomoc osobom wychłodzonym o różnym stopniu hipotermii” przeprowadzono w formie webinarium. Platforma wykorzystywana przez Bieszczadzki Oddział SG do prowadzenia szkoleń online w dobie pandemii, daje duże możliwości obustronnej komunikacji między prowadzącym spotkanie a uczestnikami. Pozwala na wykorzystanie wielu wirtualnych narzędzi szkoleniowych.

Do udziału w szkoleniu licznie zgłosili się strażnicy graniczni z wszystkich placówek SG na Podkarpaciu. Zdarzenia, jakie mogą wystąpić podczas służby oraz specyfika terenu i warunki, w jakich na co dzień funkcjonariusze BiOSG ochraniają granicę państwową, wymagają odpowiednich umiejętności i przygotowania. Funkcjonariusze niejednokrotnie uczestniczą w akcjach ratujących życie osób będących w hipotermii.

Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości jak ważne dla zdrowia i życia jest odpowiednie zabezpieczenie termiczne, oraz transport poszkodowanego w warunkach zimowych. Mundurowi poznali algorytm postępowania w przypadku udzielania pomocy osobom będącym w różnych stopniach hipotermii.

W szkoleniu uczestniczyli w charakterze prelegenta merytorycznego:

Pan Rafał Kijanka — Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu,

Pan Kamil Krechlik – szef szkolenia bieszczadzkiej Grupy GOPR,

Pan Rafał Jakubowicz – przedstawiciel LPR – filia Sanok.

W związku z dużym zainteresowaniem funkcjonariuszy, planowane są kolejne edycje szkolenia.

zdjęcie podglądowe/ GOPR-fb

źródło: BiOSG; GOPR-FB (zdjęcie)

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: dr Zbigniew Hałat: 25 lat Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów!

tvPolska

20-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)