REKLAMA
REKLAMA

Budowa i modernizacja przejść dla pieszych. Również na terenie powiatu sanockiego

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Ponad 27 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na realizacje zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w naszym województwie powstanie 248 nowych i przebudowanych przejść. Inwestycje zostaną podzielone na 21 podkarpackich powiatów. Kilka tego typu zadań zostanie zrealizowanych na terenie powiatu sanockiego.

Obserwujemy dużą determinację polskiego rządu w zakresie poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Zarówna w aspekcie walki z piratami i pijanymi kierowcami, ale także poprzez rozwój i poprawę infrastruktury drogowej – przekonuje wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Nabór został ogłoszony w marcu. Samorządy powiatowe złożyły wnioski na realizację nowych i przebudowę 147 przejść, natomiast samorządy gminne zrealizują zadania zakładające powstanie i przebudowę 101 przejść.

Wszystkie wnioski złożone w terminie zostały zakwalifikowane do dofinansowania, które w ramach tego naboru wynosi 80% wartości zadania – dodaje Ewa Leniart.

Najwyższe dofinansowanie na realizację pojedynczego zadania otrzymały powiaty: leżajski oraz kolbuszowski. Powiat leżajski na utworzenie 5 przejść otrzyma wsparcie w wysokości 1 mln zł. Natomiast powiat kolbuszowski w ramach funduszu realizuje dwa zadania, zakładające powstanie łącznie 10 przejść, na co otrzyma 2 mln zł dofinansowania. Wśród gmin najwyższe wsparcie trafi do Ustrzyk Dolnych. Dzięki 800 tys. zł z Funduszu w mieście powstaną 4 przejścia w ciągu ulic: Bełskiej oraz Jana Pawła II.

Lista zatwierdzonych wniosków: https://rzeszow.uw.gov.pl/nppdl/rzadowy-fundusz-rozwoju-drog/nabor-wnioskow-marzec-2021-przejscia-dla-pieszych/

Wnioski o dofinansowanie można było składać na zadania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych, w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych. Zadania dotyczyły zarówno przejść dla pieszych na skrzyżowaniach na drogach publicznych, jak i na odcinkach dróg publicznych pomiędzy skrzyżowaniami, oraz przejazdów dla rowerzystów połączonych z lub zlokalizowanych bezpośrednio przy ww. przejściach dla pieszych.

Przez obszar oddziaływania przejścia dla pieszych rozumie się sumę obszarów przejścia dla pieszych i stref oczekiwania dla pieszych (w tym azyli), a także obszarów dojść do przejścia dla pieszych i odcinków drogi po obu stronach tego przejścia – o długościach nie większych niż 100 m.

Realizacja zadań musi rozpocząć się w 2021 r.

Na teren Sanoka i powiatu sanockiego trafią dofinansowania na kilka takich zadań.

Powiat sanocki

  • Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Sanockiego w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w miejscowościach: Prusiek, Strachocina, Sanok.
  • Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Sanockiego w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w miejscowościach: Srogów Dolny, Poraż, Nadolany, Sanok, Tyrawa Wołoska.

Gmina Miasta Sanoka

  • Poprawa bezpieczeństwa na terenie Miasta Sanoka poprzez przebudowę przejść dla pieszych na ul. Sadowej (G117042R), ul. Langiewicza (G117048R), ul. Prugara-Ketlinga (G117115R), ul. Kochanowskiego (G117115R) oraz budowę przejścia dla pieszych na ul. Wyspiańskiego (G117131R).

źródło: PUW w Rzeszowie, nadesłane

30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)