REKLAMA
REKLAMA

Święto sanockich policjantów. Awanse dla 36 funkcjonariuszy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Święto Policji dla funkcjonariuszy jest dniem szczególnym, wiąże się z awansami na wyższe stopnie oraz z podziękowaniami, które płyną od społeczeństwa, instytucji, służb i formacji, z którymi Policja współpracuje. Wczoraj, sanoccy policjanci na uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji odebrali awanse na wyższe stopnie policyjne.

Tegoroczne obchody Święta Policji, z uwagi ograniczenia związane z trwającym stanem epidemii, odbyły się w mniejszym gronie, z zachowaniem obowiązujących obecnie zasad. Uroczystość poprzedziła Msza Święta, która została odprawiona w Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanoku.

W obchodach Święta Policji udział wzięli: Starosta Sanocki Stanisław Chęć, Sekretarz Miasta Sanoka Bogdan Struś, proboszcz Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Sanoku ks. Bogdan Blama, Przewodnicząca NSZZ pracowników Policji w Sanoku Elżbieta Romaniuk.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Sanoku podinsp. Krzysztofowi Łopuszańskiemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Daniela Walankiewicza. Następnie został wprowadzony sztandar Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Sanoku podinsp. Krzysztof Łopuszański. W swoim wystąpieniu podziękował za profesjonalizm, rzetelne wykonywanie codziennych zadań zwłaszcza w trudnych czasach epidemii koronawirusa policjantkom, policjantom i pracownikom sanockiej komendy. Swoje słowa skierował także do zaproszonych gości dziękując za okazywaną pomoc i współdziałanie. Szef sanockich policjantów odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Dariusza Martusiaka z podziękowaniami, gratulacjami i życzeniami dla funkcjonariuszy oraz pracowników sanockiej Policji.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku mianowanych na wyższe stopnie policyjne zostało 36 funkcjonariuszy:

– w korpusie oficerów młodszych Policji – 3 funkcjonariuszy;
– w korpusie aspirantów Policji – 20 funkcjonariuszy;
– w korpusie podoficerów Policji – 11 funkcjonariuszy;
– w korpusie szeregowych Policji – 2 funkcjonariuszy.

Akty mianowania na wyższe stopnie, wręczył policjantom Komendant Powiatowy Policji w Sanoku.

Stopień nadkomisarza Policji otrzymał komisarz Tomasz Balawajder – I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalem złotym za długoletnią służbę” odznaczony został podinsp. Robert Kosman. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Brązową odznaką Zasłużony Policjant” otrzymała kom. Patrycja Strzyżowska. Akt mianowania i odznaczenia funkcjonariusze odebrali podczas Wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 20 lipca 2021 r., w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Wszyscy goście, którzy przybyli na uroczystą zbiórkę skierowali do zgromadzonych policjantów i pracowników gratulacje i życzenia.

źródło: KPP Sanok

30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)