REKLAMA
REKLAMA

Czy wiesz jaki wpływ na Twój sen ma wybór odpowiedniego materaca?

Dlaczego na jednym łóżku śpi się wygodnie i mocno, a na drugim przewraca z boku na bok i walczy z bezsennością? Odpowiedzią jest materac. Nie na każdym wyśpisz się tak samo dobrze. Zobacz, czym się kierować przy wyborze materaca, by sen zawsze był komfortowy.

Kiedy warto kupić nowy materac

Kupno nowego materaca to wydatek nie tak duży, jak moglibyśmy przypuszczać, ale i nie tak mały, by podjąć decyzję pod wpływem impulsu. Na pewno warto kupić nowy materac, jeśli zmieniamy stelaż łóżka, przeprowadzamy się do nowego domu. Są jednak sytuacje, w których kupno nowego materaca jest koniecznością.

Jeśli budzisz się z bólem głowy, sztywnością karku, bólem w dolnej lub środkowej części pleców, dokucza ci permanentne przemęczenie i właściwie ciągle chcesz spać, nie musi to być od razu oznaką ciężkiej i nieuleczalnej choroby. Najprawdopodobniej twój dotychczasowy materac przestał dobrze pełnić swoją funkcję i pora wymienić go na nowy. Być może zmieniła się twoja waga, co skutkuje nadmiernym obciążeniem materaca oznaczonego jako miękki lub przeciwnie, niedostatecznym naciskiem na twardy materac. Jedno i drugie będzie powodowało dyskomfort.

Wygodny materac – jak go znaleźć

Wygodny materac to taki, który dobrze podpiera kręgosłup na całej długości i utrzymuje go w fizjologicznej pozycji. Ciało nie zapada się, nie wygina, kark nie sztywnieje, mięśnie ulegają naturalnemu rozluźnieniu, sen jest bardziej efektywny, a pobudka oznacza gotowość na wyzwania nowego dnia.

Dobry materac powinien być dobrany do wagi i wzrostu użytkownika. Im wyższa waga, tym obiektywnie twardszy powinien być materac. Obiektywnie, bo dla osoby o wysokiej wadze materac oznaczony symbolem H4 nie będzie tak twardy, jak dla osoby drobnej i szczupłej. Osoba o wysokiej wadze zapadnie się w miękkim materacu i uzna go za niewygodny. Z kolei pod osobą lekką twardy materac nie ugnie się dostatecznie mocno. Dlatego wybierając materac, zawsze trzeba sprawdzić jego stopień twardości.

Drugą ważną cechą jest długość materaca. Standardowo jest to 200 cm i przeważnie tyle wystarcza. Jednak trzeba pamiętać, że materac musi być przynajmniej o 20 cm dłuższy od wzrostu osoby na nim śpiącej. Jeśli ktoś ma więcej niż sto osiemdziesiąt centymetrów wzrostu, będzie potrzebował materaca dłuższego niż dwumetrowy.

Pozostaje jeszcze kwestia rodzaju materaca – piankowy czy sprężynowy? Oba dobrze podpierają ciało i kręgosłup, materace z pianki są na ogół bardziej miękkie niż sprężynowe. Są często wybierane ze względu na niższą cenę, ale trzeba pamiętać, że materac ze sprężynami nie nadaje się na regulowany stelaż. Jest zdecydowanie cięższy od piankowego, trudno będzie go obracać, wietrzyć. Przy zakupie trzeba to wziąć pod uwagę.

Dobry materac – gdzie go kupić

Kupując materac, warto zerknąć na metkę producenta. Produkty renomowanych producentów są nieco droższe, ale stoją za nimi lepsze komponenty i dłuższy okres gwarancji. Przykładowo marka Hilding Anders, która jest liderem na rynku materacy i akcesoriów do spania (poduszka z pianki, poduszka naturalna, stelaż pod materac), oferuje aż 15 lat gwarancji na swoje materace. Wyroby Hilding Anders sygnowane są marką własną Hilding lub Sleepmed by Hilding oraz fit 4 sleep by Hilding.

Gdzie znaleźć materace marki Hilding Anders? Najłatwiej dokonać zakupów w sklepie internetowym obsługującym wyżej wymienione marki. Zaletą zakupów w sieci jest brak konieczności wychodzenia z domu, możliwość złożenia zamówienia o dowolnej porze oraz dostawa wybranego materaca prosto pod drzwi.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

 

31-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook