REKLAMA
REKLAMA

POWIAT: Droga w Załużu bez dofinansowania! Będzie blokada! (VIDEO, FOTO)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie ukazały się długo oczekiwane wyniki naboru na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W powiecie sanockim będą realizowane trzy zadania. To najbardziej pilne, czyli droga Załuż – Lesko, nie otrzymała dofinansowania. Ba, nawet nie ma jej na liście rezerwowej. Społeczność lokalna zapowiada blokadę drogi. 

Katarzyna Borys. Foto: archiwum prywatne.

– Cierpliwie oczekiwaliśmy na obiecany nam remont drogi powiatowej. Niestety droga Załuż – Lesko nie jest ani na liście głównej ani nawet na rezerwowej. Nie zostawimy tego bez odzewu. Tak jak mówiliśmy na spotkaniu w ubiegłym roku pod Sobieniem, gdzie odbyła się sesja wyjazdowa Komisji Transportu Starostwa Powiatowego, w przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję, kiedy rozpoczynamy blokadę drogi – podkreśla Katarzyna Borys, sołtys Załuża. 

Skuteczne aplikowanie o środki?

Niespełna rok temu starostwie informowali o „skutecznym aplikowaniu o środki”. Fragment materiału umieszczonego na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sanoku 22 maja 2020 roku. 

„Zły stan nawierzchni ponad kilometrowego odcinka drogi powiatowej prowadzącej do Lisznej oraz w miejscowości Załuż, od dawna był problemem sygnalizowanym władzom powiatu przez mieszkańców.

Janusz Cecuła. Foto: Starostwo Powiatowe w Sanoku.

– Teraz dzięki posiadaniu dokumentacji projektowej jesteśmy gotowi, aby skutecznie aplikować o środki rządowe, które stwarzają realną szansę, że wymienione drogi zyskają nową i szerszą nawierzchnię wraz z poboczami, przepustami oraz odcinkiem chodnika w Załużu – wyjaśnia Janusz Cecuła, wicestarosta sanocki. (…)

Długo oczekiwane zadania zostaną w najbliższym czasie wdrożone do realizacji, między innymi dzięki środkom rządowym pozyskanym w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Stanisław Chęć. Foto: Starostwo Powiatowe w Sanoku

– W trakcie obecnej kadencji dołożymy wszelkich starań, aby nadrobić wieloletnie zapóźnienia i udowodnić mieszkańcom wszystkich gmin naszego powiatu, że dostrzegane są ich potrzeby i że skutecznie wywiązujemy się z naszych obowiązków – zapewnia Stanisław Chęć, starosta sanocki”.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na drogi powiatowe, przeznaczono pieniądze na kontynuację przebudowy drogi Czerteż – Strachocina, przebudowę drogi Sanok – Liszna oraz przebudowę drogi Turze Pole – Zarszyn.

Jeszcze przed poznaniem wyników naboru, o potrzebie remontu drogi mówił Tomasz Gankiewicz, radny Rady Powiatu Sanockiego. Relacja z dnia 20 kwietnia 2021. 

Do sprawy powrócimy! 

foto: nadesłane


Powiaty – lista podstawowa pdf.

Powiaty – lista rezerwowa pdf.


Grafika poglądowa.


MATERIAŁY ARCHIWALNE:

„Dlaczego spuszczacie głowy? Zachowajcie hierarchię!” (VIDEO)

24-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)