REKLAMA
REKLAMA

Dyrektor szpitala: Brakuje lekarzy, dlatego są kolejki

SANOK / PODKARPACIE. 14 miesięcy. Tyle trzeba czekać na wizytę do poradni kardiologicznej w Sanoku. Pisaliśmy o tym wczoraj: Dostać się do kardiologa graniczy z cudem! Dziś publikujemy komentarz dyrektora SP ZOZ w Sanoku, Grzegorza Panka.

Grzegorz Panek

– Lekarze, którzy pracują także w poradni. Musimy zapewnić ciągłość zarówno w jednym, jak i drugim miejscu. W ciągu miesiąca w poradniach przyjmujemy około 500 pacjentów. Z każdym miesiącem tych pacjentów przybywa.  Mamy 5 lekarzy kardiologów, którzy w wielu przypadkach przyjmują do późnych godzin wieczornych. Gdyby byli „wolni” lekarze chętnie przyjęlibyśmy ich do pracy. Problem w tym, że ich brakuje. I nie jest tak, że prywatnie można pójść do lekarza dostać się od ręki. Na wizytę prywatnie` też trzeba czekać czasami kilka miesięcy. Obsługujemy bardzo duży powiat, a dodatkowo zgłaszają się do nas pacjenci z powiatów leskiego i bieszczadzkiego – wyjaśnia Grzegorz Panek.

6 łózek COVID-owych

Aktualnie w sanockim szpitalu zabezpieczone jest 6 łóżek dla pacjentów z COVID-19. 4 łóżka „zwykłe” i 2 stanowiska z respiratorem. Do tego zobowiązana jest placówka. Na chwilę obecną nie ma pacjentów z koronawirusem. Pozostałe oddziały pracują normalnie.

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)