REKLAMA
REKLAMA

Dziecięciu nielegalnych imigrantów. W tym dzieci

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali dziesięciu ob. Afganistanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich nielegalnej wędrówki miały być kraje Europy Zachodniej.

Dziesięciu nielegalnych imigrantów zatrzymali funkcjonariusze SG z Wojtkowej na Podkarpaciu. Do zatrzymania doszło w sobotę (18 września) w m. Kwaszenina w powiecie bieszczadzkim. Cudzoziemcy to dwie afgańskie rodziny z dziećmi w wieku od 12 do 16 lat. Granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo. Wyprawa z Ukrainy trwała łącznie ponad 24 godziny i wiodła przez trudne tereny przedgórza Bieszczadów. W tym czasie nastąpiło załamanie pogody, temperatura powietrza spadła do 5 stopni Celsjusza, wiał zimny wiatr i padał deszcz. Cudzoziemcy byli wyziębieni i głodni. Ponieważ, jedna z kobiet źle się poczuła na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i udzielona została jej pomoc medyczna. Cudzoziemcy trafili na placówkę SG w Wojtkowej gdzie otrzymali ciepłe napoje i posiłek.

W trakcie składanych wyjaśnień przyznali, że mieszkali na Ukrainie przez ostatnie sześć lat, a ostatnio podjęli decyzję, aby udać się do Niemiec. Pomocna miała być im nawigacja w telefonie. W plecakach posiadali ubrania na zmianę oraz około 20 tys. euro na dalszą podróż.

Zgodnie z procedurą zostali przekazani w drodze readmisji z powrotem na Ukrainę.

Od początku września 2021 roku to druga grupa nielegalnych imigrantów która pieszo przekroczyła granicę z Ukrainy do Polski. Tydzień wcześniej w pobliskiej miejscowości Arłamów, zatrzymano 6 ob. Jemenu i dwóch ob. Somalii. Od początku tego roku za nielegalne przekroczenie granicy w celach migracyjnych Straż Graniczna zatrzymała na Podkarpaciu łącznie ponad 170 osób. To głównie obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii i Somalii. Cudzoziemcy traktowali Polskę jako punkt tranzytowy do krajów Europy Zachodniej.

BiOSG

22-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)