REKLAMA
REKLAMA

Europosłowie o wyroku w sprawie aborcji. Jakie są ich opinie?

PODKARPACIE. Nie milkną echa wyroku ws. aborcji i jego uzasadnienia opublikowanego w ostatnich dniach przez Trybunał Konstytucyjny. Na ulicach polskich miast organizowane są mniejsze i większe akcje protestacyjne.

Temat wywołuje wiele skrajnych opinii. Jakie stanowisko w tej sprawie prezentują europarlamentarzyści z Podkarpacia – Elżbieta Łukacijewska i Bogdan Rzońca?

Publikujemy ich komentarze.

O publikacji wyroku ws. aborcji pisaliśmy TUTAJ:

Opublikowano uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Kobiety wychodzą na ulice (VIDEO, ZDJĘCIA)

Dziś przedstawiamy opinie na ten temat europarlamentarzystów z Podkarpacia. Elżbietę Łukacijewską i Bogdana Rzońcę.

Elżbieta Łukacijewska

Elżbieta Łukacijewska – europosłanka PO. W Parlamencie Europejskim – Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci). Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia, Komisja Transportu i Turystyki.

Publikacja wyroku przez Trybunał mgr Julii Przyłębskiej jest rozpaczliwą, tchórzliwą i nieetyczną próbą odwrócenia uwagi od problemów z organizacją szczepień i nieudolną walką z pandemią kosztem praw kobiet. Państwo polskie nie ma prawa zmuszać kobiet do wątpliwego heroizmu, bo jest to po prostu łamanie praw człowieka i barbarzyństwo. Uzasadnienie tylko wzmaga dramat kobiet, które znowu zmuszone będą wyjść na ulicę protestować. Apeluję do polskiej policji i służb mundurowych, aby zachowywali się w sposób cywilizowany. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich miesiącach w Polsce cofamy się o kolejne dekady jeżeli chodzi o przestrzeganie praw człowieka. Zamiast inwestować w rzetelnie opracowany, dostosowany do wieku program edukacji seksualnej w szkołach, dofinansować i umożliwić kobietom dostęp do opieki zdrowotnej i badań prenatalnych, czy pomóc samotnym matkom, które zdecydowały się urodzić i wychować dzieci ze znaczącymi niepełnosprawnościami lub musiały uciec z domu przemocowego –

polski rząd robi wszystko, żeby zniechęcić kobiety do posiadania dzieci i rodziny, a te, którym przydarzy się ogromna tragedia, jaką jest noszenie terminalnie chorego płodu pod sercem – ukarać zmuszając do patrzenia na jego cierpienie i śmierć

Wszystko to pod płaszczykiem walki o ochronę życia – szkoda tylko, że rządzących potem nie interesuje, za co te dzieci będą żyć i jak to ich życie będzie wyglądało.

 

Bogdan Rzońca


Bogdan Rzońca – europoseł PiS. W Parlamencie Europejskim – Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. Komisja Budżetowa.

W świetle prawa nie mogło być innego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Konstytucja z 1997 roku wyraźnie określa, że życie jest chronione. Polityczna hucpa lewacko-liberalna nie dotyczy istoty sprawy. Protestującym chodzi o przejęcie władzy, a nie o prawa kobiet – te przecież są chronione. Gdy matce zagraża życie, ciąża możne być usunięta. W przypadku gwałtu i ciąży z niego wynikającej jest tak samo! Prawnicy trzymający się litery prawa przyznają, że innego wyroku nie mogło być. Prawnicy-politycy dezawuują wyrok, bo mają proaborcyjne poglądy.

Dla mnie życie jest świętością, dla seksoholików sportem

Panie-przywódczynie strajku kobiet kompromitują się swoim barbarzyństwem, słownictwem, zachowaniem. Wszystkie matki muszą być wzięte pod opiekę państwa, a w szczególności matki opiekujące się chorymi dziećmi. Państwo polskie na to musi być stać! Wtedy problem zniknie.


O zdanie na ten temat poprosiliśmy również europosła Tomasza Porębę. Gdy otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na naszym portalu.

foto: materiały nadesłane, strona internetowa Bogdana Rzońcy

30-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)