REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Budowa zespołu trwa. „Ta sama filozofia”

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko STS-u Sanok w połowie maja rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Tymczasem szefostwo klubu dopina sprawy kontraktowe.

– Wstępne przygotowania zaczniemy 17 maja. Kilka dni później zawodnicy przejdą badania wydolnościowe i to na ich bazie odpowiednio dopasujemy proces treningowy. Pełną parą ruszymy 31 maja – wyjaśnia Marek Ziętara, trener ekipy z Podkarpacia.

– To dla nas duża i ważna różnica, ponieważ w zeszłym sezonie decyzja o grze w ekstralidze zapadła dopiero w lipcu, a co za tym idzie zabrakło nam nieco czasu na letnie przygotowanie – dodał.

Na zdjęciu Marek Ziętara. foto. Tomasz Sowa

Tymczasem szefostwo klubu przedłużyło już osiem kontraktów. W ekipie z grodu Grzegorza zostają bramkarz Patrik Spěšný, obrońcy: Karol Biłas, Bartosz Florczak i Kamil Olearczyk oraz czterech napastników: Marek Strzyżowski, Maciej Witan, Jakub Bukowski i Konrad Filipek. Chęć dalszej gry wyraził doświadczony defensor Bogusław Rąpała, który w sezonie 2020/2021 był kapitanem Ciarko STS-u.

– Kontynuujemy budowanie drużyny w myśl filozofii przyjętej w poprzednim sezonie. Stawiamy na swoich wychowanków i podpisujemy z nimi dłuższe umowy – zwrócił uwagę opiekun sanoczan.

I dodał: – Chcielibyśmy, aby w drużynie występowało też pięciu lub sześciu wartościowych obcokrajowców, którzy będą pasować do naszej koncepcji.

źródło: hokej.net

16-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)