REKLAMA
REKLAMA

HOŁUCZKÓW: Wataha wilków uchwycona w pobliżu domów! Apel! (VIDEO)

HOŁUCZKÓW: Wataha wilków uchwycona w pobliżu domów! Apel! (VIDEO)

HOŁUCZKÓW / PODKARPACIE. Otrzymujemy od Państwa kolejne nagrania i fotografie związane z wkraczaniem wilków na tereny zamieszkane. O osobnikach grasujących w okolicach Hołuczkowa (gmina Tyrawa Wołoska), informowaliśmy w ubiegłym roku, tekst z listopada 2020: W ciągu 8 miesięcy „zniknęło” 30 psów! 

W odpowiedzi na apele mieszkańców Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydała decyzję o podjęciu działań mających na celu płoszenie wilków na terenie gminy Tyrawa Wołoska: Będą płoszyć wilki! Apel o zachowanie szczególnej ostrożności! Akcja płoszenia miała miejsce w dniach 11-13 grudnia ub.r.

– Akcja płoszenia wilków nic nie dała. Jak spacerowały pomiędzy domami, tak spacerują nadal. Dlatego też zdecydowałem się zainstalować fotopułapkę. Znajduje się ona około 10 metrów od mojego domu – mówi mieszkaniec Hołuczkowa.

Za pomocą fotopułapki, udało się zarejestrować watahę, złożoną z 5 osobników.

Kadr z filmu

Fotopułapka w Hołuczkowie. Foto: nadesłane

Na stronie internetowej gminy Tyrawa Wołoska pojawił się dziś (16 marca), komunikat.

„Szanowni Mieszkańcy Gminy Tyrawa Wołoska.

W związku z licznymi interwencjami, ostrzegamy mieszkańców oraz osoby przebywające czasowo na terenie Gminy Tyrawa Wołoska, przed występującymi na terenie naszej gminy wilkami. W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności w czasie pobytu na terenach leśnych, polnych oraz w ich sąsiedztwie.

Apelujemy o zamykanie posesji i zabezpieczenie odpadów komunalnych tak, aby nie stały się one pożywieniem dla dzikiej zwierzyny, a także o zabezpieczanie swoich zwierząt gospodarskich oraz psów, tak aby nie padły łupem drapieżników” – czytamy w komunikacie.

Władze gminy poprzypominają ponadto, aby wszystkie incydenty związane z wilkami (spotkania wilków, ich przebywanie w bezpośrednim sąsiedztwie siedzib ludzkich i zabudowań gospodarczych, ataki na zwierzęta gospodarcze lub psy), zgłaszać do Urzędu Gminy Tyrawa Wołoska.


Zdjęcie poglądowe

Apelujemy do naszych Czytelników o zgłaszanie redakcji przypadków ataków wilków czy spotkań z nimi. Bardzo prosimy o przesyłanie udokumentowanych i wiarygodnych informacji o czasie i miejscu incydentu na skrzynkę: redakcja@esanok.pl . Materiały będziemy publikować na naszych stronach. 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

– Wcale bym się nie zdziwił, gdyby te wilki po prostu polowały – mówi prof. Okarma – biolog, badacz ssaków drapieżnych

Ekolodzy i przyrodnicy: Polowania na wilki nie rozwiążą konfliktów!

16-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Łowczy2021-03-16 19:15:56
1 0
Z tego co widać na filmie to nie są wilki tylko hybrydy, czyli mieszanka psa z wilkiem. Smiało można to to odstrzelić, bo to jest szkodnik w łowisku. Prawo chroni tylko wilka. Koledzy myśliwi pilnujcie swoich obowiązków w gospodarce łownej. Eliminacja szkodnikow to wasz obowiązek wzgledem Państwa Polskiego, albowiem pożerają zwierzynę płową, ktora należy do skarbu Państwa. Bycie myśliwym to też obowiązki.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)