REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Intensywne opady śniegu. Breja na ulicach i chodnikach! (VIDEO, FOTO)

SANOK: Intensywne opady śniegu. Breja na ulicach i chodnikach! (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Dziś od rana na drogach naszego regionu panują bardzo trudne warunki, które mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że na jezdni jest bardzo ślisko. Padający śnieg, który zalega na drogach stwarza bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Okres zimowy to trudny czas, spędzający niejednemu kierowcy sen z powiek. Warunki na drodze wymagają od kierowców większego refleksu i wyobraźni. Aura, która towarzyszy nam w ciągu ostatnich godzin, utrudnia prowadzenie samochodu. Na drogach jest bardzo ślisko, a prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem.

Intensywne opady śniegu spowodowały, że na wielu odcinkach dróg krajowych i wojewódzkich zwłaszcza w powiatach jasielskim, strzyżowskim i krośnieńskim występują utrudnienia w ruchu. W większości przypadków spowodowane są one blokowaniem dróg przez samochody ciężarowe, jednak od rana podkarpaccy policjanci otrzymali również kilkanaście zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze! Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

KWP

Sanok, 25 stycznia 2021

25-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)