REKLAMA
REKLAMA

Jaki powinien być dobry materac piankowy?

Sen jest wyjątkowo ważnym elementem naszego życia, bezpośrednio wpływającym na zdrowie, samopoczucie i produktywność. Ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie powinno więc dziwić, stwierdzenie, że na nasze zdrowie i jakość życia wpływa podłoże, na którym śpimy. Dlatego wybór materaca to wyjątkowo ważna decyzja. Materace piankowe wprowadziły na rynek nową jakość i zmieniły pojęcie „komfortowego snu”, gwarantując najwyższą wygodę. Jaki powinien być dobry materac piankowy? Podpowiadamy!

Dobry materac piankowy – co to za materac?

Materace piankowe złożone są m.in. z pianki, która stanowi ich wypełnienie. Jako że jest to jeden z najsilniej rozwijających się, popularnych surowców na rynku, klienci mają do wyboru wiele rodzajów materacy piankowych. Materac piankowy to produkt, który dynamicznie się zmienia, a rodzaje dostępne jeszcze kilka lat temu zostały wyparte przez dużo lepsze jakościowo egzemplarze. Dobry materac piankowy powinien doskonale sprawdzać się w swojej roli. Powinien być wytrzymały, dobry jakościowo, higieniczny i komfortowy. Przy dokonywaniu wyboru istotne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy dany egzemplarz posiada odpowiednie certyfikaty oraz w jaki sposób został wytworzony. Wszystkie materace, jakie znajdziemy w ofercie marki Hilding są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Posiadają także certyfikat Oeko-Tex® który zyskują materace, do których produkcji zostały użyte materiały wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Przedstawiamy charakterystykę poszczególnych rodzajów materacy piankowych.

Rodzaje materacy piankowych

Przodujący producenci materacy, w tym firma Hilding, oferują trzy najpopularniejsze, najlepsze jakościowo rodzaje tych produktów.

Materace termoelastyczne

To materace zbudowane ze specjalnego rodzaju pianki. Pianka do materaca termoelastycznego posiada niebywałą zdolność dopasowywania swojego kształtu do kształtu ciała osoby użytkującej oraz pozycji, w jakiej układa się podczas snu. To innowacyjna technologia, która działa za sprawą nacisku oraz temperatury ciała, co sprawia, że materac wyjątkowo dokładnie dopasowuje się do ciała.

Materace lateksowe

Materace lateksowe to gwarancja utrzymania wysokiego poziomu higieny. W ich wnętrzu nie dochodzi do rozwoju bakterii i grzybów, dzięki czemu polecane są także najmłodszym użytkownikom podatnym na alergie. Materace piankowe z lateksem cechuje wyjątkowo wysoka sprężystość oraz elastyczność, co zbawiennie wpływa na problem nadmiernego napięcia mięśniowego, będącego częstą przyczyną porannych bólów pleców.

Materace wysokoelastyczne

Materac wysokoelastyczny zachowuje się podobnie do kieszeniowych materacy sprężynowych. Podobnie jak one, charakteryzuje go duża sprężystość i elastyczność punktowa. Oprócz tego pianki wysokoelastyczne zapobiegają rozwojowi bakterii i roztoczy, ponieważ są wielokomórkowym, oddychającym tworzywem. Materace wykonane przy ich użyciu są idealną propozycją dla osób cierpiących na alergię, gwarantując im spokojny, zdrowy sen. Przykładem z tej kategorii jest na przykład materac Hilding Boogie, nowoczesny materac piankowy o uniwersalnym przeznaczeniu, który gwarantuje komfort zarówno osobom lekkim, jak i osobom o podwyższonej wadze.

Komu sprawdzi się dobry materac piankowy?

Materace piankowe będą doskonałym wyborem dla par, bowiem ich struktura zapobiega odczuwaniu ruchu partnera śpiącego obok. Przed dokonaniem wyboru , warto zaczerpnąć wiedzy z rzetelnych źródeł takich jak www.zdrowykregoslup.pl lub www.veronique.pl.

Nawet jeśli nie jesteśmy w pełni przekonani w kwestii decyzji zmiany materaca, możemy zdecydować się na piankowy materac nawierzchniowy. Materace piankowe polecane są alergikom, ze względu na fakt, że tworzywo z którego zostały wykonane jest nieprzyjemnym środowiskiem dla roztoczy. Warto także wspomnieć o jednej cech materacy piankowych – są bardzo lekkie w porównaniu do innych rodzajów materacy. Sprawdzą się więc także wszystkim tym, którzy nie lubią na długo zagrzewać miejsca, lub często zmieniają układ sypialni.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook