REKLAMA
REKLAMA

Już 15 tysięcy żołnierzy pilnuje granicy (VIDEO)

Już 15 tysięcy żołnierzy pilnuje granicy (VIDEO)

POLSKA. Po dwóch spokojnych nocach na polsko-białoruskiej granicy, szefostwo MON zwiększyło liczbę żołnierzy pilnujących kordonu. Publikujemy najnowsze nagrania VIDEO z granicy.

Migranci przedwczoraj próbowali masowo i agresywnie przekroczyć zewnętrzną granicę Unii Europejskiej, ale zostali powstrzymani przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję. Jeszcze w tym samym dniu naprawiono przerwane w kilku miejscach zasieki.

Jak dzisiaj informuje Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej już około 15 tysięcy żołnierzy chroni naszą granicę. Jeszcze dwa dni temu na granicy służyło 12 tysięcy żołnierzy, oprócz strażników granicznych i policjantów.

Wiadomo, że wczoraj w rejon przygraniczny dotarły znaczne siły służb białoruskich. Terytorialsi informują, że obóz migrantów po stronie białoruskiej jest pod ścisłym nadzorem i kontrolą funkcjonariuszy białoruskich służb.

Wojsko Polskie, Straż Graniczna i Policja każdego dnia wykonują tytaniczną pracę, by ochronić Ojczyznę przed atakiem reżimu Łukaszenki. Oni muszą czuć nasze wsparcie, muszą wiedzieć, że stoi za nimi cały Naród – napisał na twitterze szef resortu.

Żelazna Dywizja, czyli 18 Dywizja Zmechanizowana dziękuje za setki słów poparcia, które za pośrednictwem mediów społecznościowych spływają do żołnierzy. Do akcji wsparcia przyłączyli się powstańcy warszawscy, którzy skierowali do żołnierzy filmowy przekaz pt Obrońcy Obrońcom.

 

foto nagłówek: MON – Twitter


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Noc na granicy minęła w miarę spokojnie. Nagrania z NOCY i PORANKA (VIDEO)

TYSIĄCE migrantów naciera na polską granicę!

Tłumy migrantów na polsko-bialoruskiej granicy. Dojdzie do przedarcia siłowego kordonu? (VIDEO)

KONFEDERACJA : Szturm imigrantów na granicę Polski! (VIDEO)

 

VIDEO: MON, MSWiA, Straż Graniczna, Polska Policja – media społecznościowe


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)