REKLAMA
REKLAMA

Tłumy migrantów na polsko-bialoruskiej granicy. Dojdzie do przedarcia siłowego kordonu? (VIDEO)

Straż Graniczna poinformowała, że w okolicy PSG Kuźnica podprowadzane są do linii granicy liczne grupy migrantów. Migranci eskortowani są przez białoruskie służby. Formowana jest tam grupa szturmowa. Migranci podejmują pierwsze próby siłowego forsowania granicy.

Jak poinformował Mariusz Błaszczak, szef MON, na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podniesiono też stan gotowości Terytorialsów.

foto: kadr z filmu MON

– Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy – napisał na twitterze minister obrony narodowej.

Straż Graniczną wspomagają żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej. Żelazną Dywizja dowodzi gen. dyw. dr Jacek Gromadziński, który podziękował żołnierzom za ich służbę.

Od godziny 10.30 żołnierze 1,2,4 Brygady Obrony Terytorialnej są w sześciogodzinnej gotowości do działania. Aby wesprzeć Straż Graniczną w rejon przygraniczny Terytorialsi oddelegują dodatkowe Grupy Rozpoznania Obrazowego.

Z kolei Mariusz Kamiński, szef MSWiA napisał, że ministerstwo monitoruje sytuację w Kuźnicy od kilku dni.

– Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Twarda obrona granicy jest naszym priorytetem. Zwiększyliśmy liczbę funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów i żołnierzy. Czekamy w pełnej gotowości – napisał minister.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji kilkadziesiąt minut temu podało, że w ostatnim czasie polskie służby udaremniły próbę siłowego przedarcia się na polska stronę przez migrantów na południe od przejścia granicznego w Kuźnicy. Sytuacja została opanowana. Na tym jednak nie koniec. Jak donoszą obserwatorzy po białoruskiej stronie kolejne kolumny migrantów przemieszczają się w stronę granicy.

08-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

JA2021-11-08 16:20:26
0 1
Ze dwa granaty rzucic to reszta jutro dobiegnie do swoich domów a dla odstraszenia reszty na drzewach powiesic opozycje z ruda sprzedajna szmata na czele
Odpowiedz
Polacy już ginęli w Powstaniu Warszawskim wywołanym przez Anglików aby wyrżnąć inteligencję ?2021-11-08 17:17:01
0 0
Polacy już ginęli w Powstaniu Warszawskim wywołanym przez Anglików aby wyrżnąć inteligencję❓ Dlaczego IMIGRANTÓW nie polewają nasi 'DZIELNI WOJACY' wodą z armatek wodnych OSP z całej POLSKI ❓❓❓❓ W 2 godziny było by po kryzysie na granicy, PRZEMOCZENI SAMI BY SIĘ EWAKUŁOWALI i PODDALI - ale SHWOW musi trwać - POLSKA WŁADZA POTRZEBUJE MAŁEJ WOJNY aby podnieść sondaże ❓❓❓❓ TAK SAMO JAK ŁUKASZENKO potrzebuje malej wojny ❓❓❓❓ Bo tylko tego formatu politykę Polska prowadzi pod okupacją aktorów z PiS PO PSL SLD i tak od MAGDALENKI i Układu Okrągłego Stołu ❓❓❓❓
Odpowiedz
wysłać NIEDZIELSKIEGO oraz SANEPID i POLICJĘ niech ich wylegitymują i sprawdzą maseczki :)2021-11-08 18:03:15
0 0
Tym się władza zajmowała w Polsce nękając Polaków ostatnie lata zamiast przygotowywać do inwazji o której kilka lat temu mówił Morawiecki ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)