REKLAMA
REKLAMA

Kilka osób straciło prawo jazdy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W sobotę i niedzielę brzozowscy policjanci prowadzili działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Mundurowi ujawnili 36 takich przypadków i zatrzymali 9 praw jazdy za rażące naruszenie przepisów.

Podczas dwudniowych działań tj. w sobotę i niedzielę, funkcjonariusze ruchu drogowego brzozowskiej komendy wykorzystując ręczne mierniki prędkości, sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Mundurowi przeprowadzili łącznie 58 kontroli drogowych, podczas których ujawnili 36 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Ponadto policjanci zatrzymali 9 praw jazdy kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego i w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Funkcjonariusze podczas kontroli nie tylko zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ale również sprawdzali ich trzeźwości, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Kierowco bądź odpowiedzialny za siebie, pasażerów i inny uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku, szczególnej ostrożności na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum policji.

KPP Brzozów

22-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)