REKLAMA
REKLAMA

Kolejka gondolowa w Solinie. Prace idą pełną parą (FOTO)

SOLINA / PODKARPACIE. Kolejka gondolowa i wieża widokowa nad zaporą w Solinie to jeden z kilku strategicznych projektów inwestycyjnych dla Polskich Kolei Linowych na najbliższe lata. Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Pierwszy etap ma być zakończony w maju 2022 roku.

Bieszczady, pomimo pandemii tylko w tamtym roku odwiedziło około 2 miliony turystów. Oprócz przyjemności wynikających z istnienia samego jeziora i pięknych widoków, otrzymają oni atrakcje naprawdę dużego kalibru.

Kolejka gondolowa ma powstać na ponad 9 hektarowych działkach, ze stacją dolną „Plasza” i stacją górną „Jawor” , budynkami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną.

WIZUALIZACJA

grafika: Polskie Koleje Linowe S.A.

Obecnie Polskie Koleje Linowe działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Ośrodek w Solinie będzie ósmym.

– Działamy zawsze w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i z poszanowaniem ekosystemu. W inwestycjach stawiamy na równowagę, by wypełniając swą misję wobec turystów i narciarzy nigdy nie tracić z pola widzenia wymiarów ekologicznego i etycznego – podkreśla Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Jak informował nas wójt gminy Solina uruchomiona kolejka ma funkcjonować 10 miesięcy w roku. – To będzie przebój turystyczny, nie tylko na całym Podkarpaciu, ale i w całej Polsce. Takiej atrakcji nie było dotychczas i nie będzie – mówił Adam Piątkowski. 

 

foto: Wójt Gminy Solina Adam Piątkowski, fb

28-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)