REKLAMA
REKLAMA

Konkurs na „żubrowe imiona”!

BIESZCZADY. W zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem w tym roku urodziły się trzy cielęta. Młoda jałówka dostała już imię Purkawka. Natomiast dwa byczki urodzone później w dalszym ciągu są bezimienne, wobec czego Nadleśnictwo Stuposiany organizuje konkurs na imiona dla nich.

– Warunkiem udziału jest zaproponowanie imion „męskich”, rozpoczynających się od liter „Pu”, tak w księdze rodowodowej żubrów przyjęto ewidencję osobników linii białowiesko-kaukaskiej urodzonych w hodowlach zamkniętych, a żubry z tej linii żyją właśnie w Bieszczadach – wyjaśnia Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany.

Na propozycje czekamy do 2 grudnia, by 6 grudnia, na Mikołajki, ogłosić werdykt. Dla autorów wybranych imion przewidziano nagrody.– dodaje.

Propozycje należy przesyłać na adres mailowy ewelina.baran@krosno.lasy.gov.pl, a w tytule umieścić „Konkurs na imię dla żubrów”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Wybór zostanie dokonany spośród propozycji niepowielających się z imionami już nadanymi, których lista (załączona) jest dość długa. Imiona Polskich żubrów

Szczegóły w załączonym regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU NA IMIĘ DLA ŻUBRÓW 2020

materiały nadesłane
Tekst: Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcie: Ewelina Baran

22-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Piorun2021-11-22 20:17:09
0 0
Piorun
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)