REKLAMA
REKLAMA

Minister zdrowia: Możliwy powrót obostrzeń na Podkarpaciu

Minister zdrowia: Możliwy powrót obostrzeń na Podkarpaciu

POLSKA. Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego najbardziej czarny scenariusz mówi, że na przełomie września i października w Polsce może być nawet 15 tysięcy zakażeń COVID-19 dziennie. Szef resortu zdrowia twierdzi, że największe prawdopodobieństwo przywrócenia obostrzeń występuje w regionach najsłabiej wyszczepionych; jest wśród nich Podkarpacie.

foto: Krystian Maj / KPRM

Adam Niedzielski w wywiadzie dla Fakt.pl poinformował, że rząd przygotowuje się na różne scenariusze sytuacji epidemicznej, jaka może występować jesienią. Wzorsty zakażeń COVID-19 są prognozowane już w sierpniu.

Spodziewamy się, że w połowie sierpnia będzie miało miejsce pewne przyspieszenie zakażeń – zaczną się powroty z wakacji, rodziny zaczną przygotowywać się na powrót do szkół i do pracy. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tysięcy zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października – uważa minister zdrowia.

W wywiadzie Niedzielski wymienia też optymistyczną wersję, która mówi o 1 tysiącu zakażeń dziennie. Szef resortu zdrowia twierdzi, że to, który scenariusz będzie realizowany, zależeć będzie od tego, ile osób zostanie zaszczepionych.

Jak twierdzi Adam Niedzielski, regiony, które są słabiej wyszczepione, w tym między innymi województwo podkarpackie, będą bardziej narażone na wprowadzanie obostrzeń.

Województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – tam zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzania obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach. Dlatego zachęcamy samorządy do aktywnego włączenia się do akcji szczepień i będziemy je za to premiować – podkreśla minister.

Niedzielski podkreśla, że wobec zaszczepionych nie będzie stosowana kwarantanna. W wywiadzie mówi też o pomyśle dla pracodawców.

Patrząc na politykę wprowadzania obostrzeń, myślimy o takim projekcie, gdzie firmy, które wykażą, że mają zaszczepionych pracowników, zwłaszcza tych mających kontakt z klientami, będą wyjęte spod stosowania obostrzeń. A szczepieni – jak teraz – nie będą wliczani do obowiązujących limitów – przekazał minister zdrowia.

Szef resortu zdrowia poinformował również, że rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowego szczepienia dla medyków i dodał, że jeśli zostanie wprowadzony obowiązek szczepień, to grupą “zero” będą właśnie medycy.

źródło: Fakt.pl, Rzeszów24.pl

30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Won !2021-07-30 16:56:05
0 0
Jeśli Rząd a właściwie Nierząd do czegoś obywateli przymusza czy namawia to się trzeba tego bać i robić odwrotnie. Jakoś nie widziałem publicznych szczepień przed kamerami Pana Niedzielskiego, Czarnka, Kaczyńskiego, Sasina, Ziobry, Morawieckiego i reszty ekipy, niech dadzą przykład obywatelą.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)