REKLAMA
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca opla wjechał do rowu

ORZECHÓWKA / PODKARPACIE. Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 30-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który w sobotę spowodował zdarzenie w Orzechówce. Mężczyzna kierując oplem na łuku drogi straci panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 19, w miejscowości Orzechówka. Skierowani na miejsce policjanci zastali samochód osobowy znajdujący się w przydrożnym rowie i kierującego nim mężczyznę oraz świadka zdarzenia. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym, a zarazem naocznym świadkiem zdarzenia ustalili, że jechał on bezpośrednio za kierowcą opla. W pewnym momencie, na jednym z zakrętów, kierujący oplem stracił panowanie na pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, w taki sposób, że jego samochód został obrócony o 180 stopni. Świadek, widząc zdarzenie natychmiast zareagował, pomógł kierowcy wysiąść z opla i wezwał na miejsce służby ratunkowe.

Jak się okazało kierowca opla, 30-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W wyniku tego zdarzenia 30-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

21-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)