REKLAMA
REKLAMA

Pięć najlepszych książek na temat edukacji finansowej

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest uzyskanie niezależności finansowej, zbudowanie firmy, czy całego imperium, będziesz potrzebować nie tylko kapitału (pieniądze), ale także specjalnej wiedzy. Książki z zakresu edukacji finansowej mogą dostarczyć informacji i strategii potrzebnych do zarabiania, utrzymywania lub powiększania majątku.

Istnieje wiele podręczników do edukacji finansowej, które przez lata okazały się bardzo pomocne, zapewniając solidną i rzetelną edukację, a tym samym zmieniły życie wielu ludzi. Znalezienie książek, które odpowiedzą na twoje pytania finansowe i dostarczą informacji potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji, jest bardzo ważnym elementem osiągnięcia niezależności finansowej.

W tym zbiorze 5 najlepszych książek o edukacji finansowej zebraliśmy najpopularniejsze książki na ten tematy które zmieniły życie wielu ludzi i są polecane przez popularnych i najbogatszych biznesmenów.

1. Bogaty ojciec, biedny ojciec

Bogaty ojciec, biedny ojciec jest bez wątpienia jedną z najważniejszych książek na temat edukacji finansowej, ponieważ przedstawia inne spojrzenie na inwestycje, nadmierne zatrudnienie i obala mit, że aby się wzbogacić, musisz zarobić dużo pieniędzy. W tej książce Robert Kiyosaki nie tylko dostarcza informacji o inwestycjach, ale raczej rzuca wyzwanie czytelnikowi, aby pielęgnować i rozwijać tę kulturę wśród młodszego pokolenia.

2. Milioner z drzwi obok/The Millionaire Next Door

Książka Thomasa Stanleya i Williama Danko jest również jedną z najbardziej rozchwytywanych książek na temat edukacji finansowej. Autorzy przeprowadzili wywiady z wieloma bogatymi ludźmi w celu zidentyfikowania wspólnych nawyków i cech milionerów, którym udało się osiągnąć ogromne kwoty na koncie. Z uzyskanych informacji powstała książka Milioner obok nas, która przedstawia siedem cech wspólnych dla bogatych ludzi.

3. Całkowita transformacja finansowa

Dave Ramsey jest ekspertem w zarządzaniu finansami osobistymi, a jego książka Total Financial Transformation może służyć jako przewodnik w rozwiązywaniu problemów finansowych, a opisane kroki są bardzo pomocne w osobistej transformacji finansowej. Kluczowym elementem jest konsekwencja i pewność w procesie transformacji.

4. Tajemnice umysłu milionera

W tej książce T. Harv Eker, biznesmen, który założył i stracił wiele firm, opowiada o największych przeszkodach w świecie biznesu. Według autora, to, co uniemożliwia nam sukces, to nie rzeczy, o których nie mamy pojęcia, ale rzeczy, o których wiedza była przekazana w błędny sposób. W tej książce autor mówi o modelu biznesowym, którego należy się nauczyć, aby odnieść sukces i utrzymać go na dłuższą metę. Ekerowi, poprzez swoje książki, seminaria i konferencje, udało się zmienić życie wielu ludzi i pomóc im osiągnąć niezależność ekonomiczną.

5. Myśl i stań się bogatym

Słynna książka Napoleona Hilla, Think and Become Rich, jest zarówno książką edukacji finansowej, jak i motywacji i osobistego spełnienia. Książka została napisana po Wielkim Kryzysie w 1929 roku i jest wynikiem ponad 500 wywiadów z najbardziej utytułowanymi ludźmi tamtych czasów (takimi jak Henry Ford, A. Graham Bell, Thomas Edison i wielu innych). Autor opisuje zasady sukcesu w każdym aspekcie życia człowieka i czyni to poprzez 13 szczegółowo przedstawionych w książce kroków.

Jeśli uważasz, że ta lista książek jest trochę przytłaczająca, możesz zacząć od czytania różnych artykułów, blogów i oglądania filmów na Youtube. W przypadku blogów Investopedia.com jest dobrze znaną witryną (w języku angielskim), ale wystarczającą ilość zasobów, gdzie można również znaleźć w języku polskim. Jednym z nich jest Moneezy, platforma, na której można znaleźć zarówno artykuły o pożyczkach i różnych instytucjach finansowych w Polsce, jak i artykuły na różne tematy finansowe.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zmotywuje i zainspiruje Cię do jak najszybszego rozpoczęcia edukacji finansowej.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

16-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook