REKLAMA
REKLAMA

Pijany kierowca uszkodził policyjny radiowóz

PODKARPACIE. Ponad 1,7 promila alkoholu miał w organizmie 37-letni kierowca hyundaia, który najechał na policyjny radiowóz. Dalszą niebezpieczną jazdę kierowcy, udaremnił dzielnicowy z Posterunku Policji w Grębowie. Policjant zatrzymał sprawcę zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

W sobotę po godz. 22, dzielnicowy z Posterunku Policji w Grębowie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę hyundaia, który spowodował kolizję drogową. Do zdarzenia doszło tuż po zakończonym otwartym pikniku pn. ”Charytatywny Zlot Mikołajowy”.

Funkcjonariusz pełniący służbę w rejonie placu targowego, usłyszał dźwięk uderzenia samochodu w inny pojazd. Gdy pobiegł w to miejsce, zauważył osobowego hyundaia, który wykonywał gwałtowny manewr nawracania i ruszania do przodu. Dzielnicowy natychmiast zatrzymał kierowcę pojazdu.

Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie urządzeniem wykazało 1,77 promila w jego organizmie.

Jak ustalili policjanci, kierujący hyundaiem, podczas manewru cofania najechał na policyjny radiowóz, uszkadzając go. Kierowca obawiając się konsekwencji ruszył do przodu i próbował odjechać.

37-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na kilka lat i wysoka grzywna.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji

Policjanci apelują! Reagujmy, jeżeli widzimy nietrzeźwego kierującego – w takim wypadku wystarczy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.

KWP

21-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)