REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani na granicy

8 lipca funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez Interpol międzynarodowym listem gończym. Oba zdarzenia miały miejsce na podkarpackich przejściach granicznych.

Pierwszy z nich, 52-letni obywatel Ukrainy próbował wjechać do Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany tzw. czerwoną notą od ponad roku za przestępstwa korupcyjne na dużą skalę, za co w Rosji grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Kilka godzin później tym razem na przejściu granicznym w Medyce doszło do kolejnego zatrzymania. Gdzie poszukiwany za przemyt narkotyków, 34-letni obywatel Mołdawii próbował wyjechać z Polski na Ukrainę. W Rosji w 2012 roku wydano za nim czerwoną notę interpolu, grozi mu pół roku pozbawienia wolności.

Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 200 osób poszukiwanych przez polskie i międzynarodowe organy ścigania.

binary comment

BiOSG

10-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)