REKLAMA
REKLAMA

Prezes KS Ekoball powołany na p.o. dyrektora MOSiRu w Sanoku! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Bogusław Rajtar, prezes Klubu Sportowego Ekoball został powołany przez burmistrza Tomasza Matuszewskiego na funkcję pełniącego obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku! Przypomnijmy, że kilka dni temu miasto poinformowało o unieważnieniu konkursu na to stanowisko.

Informację udało nam się potwierdzić u samego zainteresowanego. Wczoraj Bogusław Rajtar został przedstawiony jako pełniący obowiązki dyrektora MOSiRu w Sanoku.

Screen z oficjalnej strony Ekoballu

Potwierdzam, że wczoraj otrzymałem taką propozycję. Zdecydowałem się podjąć rękawice, aby zrobić coś pozytywnego dla sanockiego sportu – mówi nam Bogusław Rajtar. – Na określenie celów i planów, które chciałbym zrealizować jest jeszcze za wcześnie. W sanockim sporcie jestem od kilkunastu lat. Mam głowę pełną pomysłów.

Bogusław Rajtar, zgodnie z aktualnymi zapisami KRS oraz informacjami zawartymi na stronie internetowej Ekoballu, pełni funkcję prezesa zarządu stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy Ekoball. Jest również członkiem zarządu Fundacji Promocji Sportu Ekoball i dyrektorem Fundacji Ekoball.

W rozmowie z Esanok.pl nowy, tymczasowy sternik MOSiRu przyznał, że pełnienie obowiązków dyrektora MOSiRu nie wyklucza kontynuowania pracy na stanowisku prezesa w klubie.

Na ten moment pozostaję prezesem Ekoballu. Najbliższe dwa, trzy miesiące pokażą, co będzie dalej w tej kwestii – zaznacza nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że pierwszy termin składania aplikacji w konkursie na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku minął 11 czerwca br. Następnie termin ten przesunięto na 18 czerwca. 5 lipca, w Biuletynie Informacji Publicznej ukazał się komunikat burmistrza Tomasza Matuszewskiego o unieważnieniu postępowania.

Burmistrz Miasta Sanoka po zapoznaniu się z protokołem z przeprowadzonego naboru na wolne kierownicze stanowisko – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku postanawia unieważnić nabór ze względu na brak możliwości zapewnienia ciągłości zarządzania Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sanoku – czytamy w komunikacie o unieważnieniu konkursu.

Do Urzędu Miasta Sanoka zwrócimy się z pytaniem o to, czy będzie ogłaszany kolejny konkurs na stanowisko dyrektora MOSiRu.

AKTUALIZACJA 14:10:

Komunikat opublikowany na stronie internetowej miasta Sanoka*

Po rezygnacji ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Tomasza Lasyka, zgodnie z procedurami burmistrz miasta Sanoka ogłosił nabór na to stanowisko, na stronie BIP. Ogłoszenie zostało opublikowane 1 czerwca br. i w związku z tym, że nie został wyłoniony żaden kandydat spełniający wymogi formalne, termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 18 czerwca.

Po przeprowadzeniu czynności rekrutacyjnych na to stanowisko, wyłonieniu kandydatów spełniających wymagania formalne i przeprowadzeniu rozmów kwalifikujących żaden z kandydatów nie mógł rozpocząć pracy na tym stanowisku w takim terminie, by zapewnić ciągłość zarządzania placówką. Wkrótce zostanie ogłoszony kolejny nabór, a do czasu jego rozstrzygnięcia, na stanowisko p.o. dyrektora został powołany Bogusław Rajtar.

*źródło: UM Sanok

Grafika poglądowa. Red., UM Sanok, Tomasz Sowa

Od początku 2019 roku MOSiRem kierował Tomasz Lasyk.

O powołaniu Tomasza Lasyka na stanowisko szefa struktur MOSiRu miasto poinformowało 14 stycznia 2019 roku. Obowiązki pełnił zatem przez niespełna 2,5 roku.

Zrezygnowałem ze względu na nowe wyzwania i nową pracę. Decyzja została podjęta w porozumieniu z władzami miasta Sanoka. Szerzej o powodach swojej decyzji oraz o tym jak funkcjonował MOSiR w dwóch ostatnich latach, opowiem na konferencji prasowej, którą chcę zwołać w najbliższych tygodniach – przekazywał nam w czerwcu Tomasz Lasyk.

Wiadomo też, co stanowić będzie nowe wyzwanie dla Tomasza Lasyka w najbliższej przyszłości. Wygrał on bowiem konkurs na sekretarza Gminy Cisna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Krzysztof Jarosz, asystent czołowego polityka PiS, nowym prezesem SPGK. Opozycja pyta, dlaczego bez konkursu?

Grafika poglądowa

Emilia Wituszyńska pełniącą obowiązki redaktora naczelnego Tygodnika Sanockiego

Zdjęcie poglądowe


Tomasz Matuszewski, jako kandydat na burmistrza Sanoka, mówił o zatrudnieniach i konkursach w UM Sanoka i jednostkach podległych.

Materiał archiwalny z 3 września 2018

źródło: Facebook.com / Łączy Nas Sanok
09-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)