REKLAMA
REKLAMA

RADNI: Zamach na stabilny finansowo samorząd to działanie niechlubne i niegodne szanującego się włodarza

BIRCZA, USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Gmina Bircza nie odda po dobroci gminie Ustrzyki Dolne obrębu Krajna oraz działki w miejscowości Wola Korzeniecka. Radni jednogłośnie wyrazili swój sprzeciw wobec zamiarów sąsiedniego samorządu.

20 grudnia br w Birczy odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy w sprawie planów przyłączenia obrębu Krajna oraz działki nr 1/1 w miejscowości Wola Korzeniecka do terytorium gminy Ustrzyki Dolne. Radni jednogłośnie przyjęli oświadczenie, w którym wyrazili swój sprzeciw wobec tych zamiarów.

– W obliczu negatywnego wydarzenia, jakim była podjęta uchwała Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych oraz wypowiedzi Pana Bartosza Romowicza- burmistrza Ustrzyk Dolnych, Rada Gminy Bircza poprzez przyjęte stanowisko, wyraziła swoje głębokie zaniepokojenie działaniami podejmowanymi przez tamtejszy samorząd – napisano na stronie gminy Bircza. – Działania takie, zdaniem samorządu Gminy Bircza stoją w jawnej sprzeczności z zasadami, które rządzą samorządem od wielu lat i stanowią namacalny dowód na to, że nie wszyscy wyciągnęli wnioski z naszej nieodległej i jakże bolesnej przeszłości.

W oświadczeniu radni z gminy Bircza zwracają uwagę, że zmiana granic powinna odbywać się na zasadach partnerstwa, uwzględniając wzajemne interesy i wolę mieszkańców. Zdaniem radnych zadłużenie gminy Ustrzyki Dolne, wynoszące 18 mln zł, budzi obawy o perspektywy inwestycyjne na tym terenie, a decyzja burmistrza o poszerzeniu gminy podyktowana jest brakiem spójności w realizacji polityki podatkowej. Burmistrz Bartosz Romowicz, zdaniem radnych, szuka dodatkowych dochodów, gdyż chce w ten sposób zamaskować umorzenia podatków dla beneficjentów mających siedzibę na terenie Ustrzyk Dolnych.

– Próba osiągnięcia sukcesu poprzez zamach na stabilny finansowo samorząd jest działaniem niechlubnym i niegodnym szanującego się włodarza – napisano na koniec oświadczenia.

Grafika poglądowa

drm


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Gmina Ustrzyki Dolne chce się powiększyć, bo w planie ma budowę portu lotniczego

23-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)