REKLAMA
REKLAMA

Reklama kontekstowa w sieci reklamowej Google

Reklama Google Adwords pozwoli Ci wygenerować dodatkowe przychody i przyciągnąć nowych odwiedzających na Twoją stronę. Liderem pod względem liczby użytkowników w Polsce jest wyszukiwarka Google. Dlatego warto w pełni wykorzystać możliwości reklamowe tej platformy dla swojego biznesu. Reklama w Google Ads to świetny wybór, jeśli potrzebujesz szybko i skutecznie przyciągnąć klientów na swoją stronę za rozsądną cenę.

Google Ads (dawniej znany jako Google AdWords) jest praktycznie opcją reklamową win-win dla Twojej firmy. Jego główną zaletą jest to, że odpowiada na bezpośrednie zapytanie użytkownika, a Ty natychmiast otrzymujesz zainteresowanego klienta.

W tym przewodniku poznasz zalety i wady Google Ads, dowiesz się, jak działa pokój reklamowy i poznasz przykład, jak uruchomić reklamę. Podzielimy się również sekretami, jak zwiększyć skuteczność reklam i jak śledzić wyniki.

Plusy i minusy Google Ads

Niestety, nie ma idealnego sposobu na promowanie produktów przy wykorzystaniu reklamy online, jednak sprawdźmy jakie są plusy i minusy korzystania z sieci reklamowej Google.

Zalety korzystania z Google Adwords

  • Precyzja. Reklamy google ads adwords będą widoczne tylko dla docelowych klientów, którzy są naprawdę zainteresowani zakupem i już rozpoczęli samodzielne wyszukiwanie za pomocą Google.
  • Płatność za wynik. Pieniądze są wypłacane tylko wtedy, gdy dana osoba kliknie reklamę. Wyświetlanie reklamy jest bezpłatne.
  • Wszechstronność. Możesz ustawić takie reklamy dla prawie każdej firmy.
    Szeroki zasięg. Możesz połączyć dużą liczbę słów używanych przez klientów w wyszukiwarce z kampanią reklamową. Porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo poniżej.
  • Edycja i statystyki. Ogłoszenie można szybko edytować w dowolnym momencie, a statystyki można śledzić w czasie rzeczywistym. 

Wady korzystania z Google Ads

Wady pracy obejmują ograniczenia popytu na rynku. Jeśli Twój produkt lub usługa nie są wyszukiwane w wyszukiwarce, to w związku z tym to narzędzie nie będzie Ci odpowiadać.

Istnieją również pewne rodzaje towarów i usług, których reklamy Google nie zezwalają na wewnętrzne ograniczenia (np. hazard, remarketing niektórych usług medycznych itp.) lub z powodu zakazu na poziomie lokalnego ustawodawstwa danego kraju.

Ponadto dostosowywanie i opracowywanie kampanii to żmudny proces, który wymaga imponującej ilości czasu.

Reklama kontekstowa w Google Ads – ustawienia i rodzaje

Przyjrzyjmy się teraz, z czym dokładnie przyjdzie Ci się zmierzyć podczas konfigurowania reklam.

Globalnie usługa składa się z wyszukiwarki, sieci reklamowej, platformy reklamowej wideo oraz platformy e-commerce Google Shopping. Reklamy w wyszukiwarkach umożliwiają zatem wyświetlanie reklam tekstowych w wynikach wyszukiwania Google. Sieć reklamowa to witryny partnerskie, które sprzedały miejsce do wyświetlania banerów i innych reklam w swoich zasobach internetowych, a także aplikacje na smartfony, które zezwoliły na wyświetlanie reklam swoim użytkownikom.

Platforma YouTube posiada kilka opcji wyświetlania reklam przed lub w trakcie oglądania przez klientów interesujących ich filmów. Google Shopping działa w połączeniu z Google Merchant Centre i umożliwia rejestrowanie produktów fizycznych i pokazywanie ich dla określonych zapytań w specjalnym formacie klikalnym (efektywnie sprzedając je zanim klient wejdzie na stronę). Najbardziej znane i szeroko stosowane w prawie wszystkich firmach są oczywiście reklamy w wyszukiwarkach Google (w tym YouTube).

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: