REKLAMA
REKLAMA

Rusza Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej! (PROGRAM)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Już 20-21 sierpnia zapraszamy na Festiwal Natchnieni Bieszczadem, który odbędzie się pod patronatem medialnym naszej redakcji. Festiwal Natchnieni Bieszczadem to cykliczne wydarzenie, które od trzynastu lat odbywa się w samym sercu Bieszczad, czyli w Cisnej. Impreza promuje utalentowanych mieszkańców regionu, a gościom odwiedzającym nasze góry, daje możliwość poznania nie tylko piękna otaczającej ich przyrody, ale też bieszczadzkiej kultury oraz tradycji.

W programie koncerty, warsztaty, wystawy. Głównym motywem tegorocznego festiwalu będzie 50-lecie folkowo-poetyckiego zespołu Wolna Grupa Bukowina, którą w 1970 roku założył Wojciech Belon oraz 60-te urodziny lidera punkrockowej bieszczadzkiej kapeli KSU – Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka.

Imprezę jak co roku uzupełni seria wspaniałych koncertów. W tym roku na scenie usłyszymy m.in.: Wolną Grupę Bukowina, KSU z muzykami z Matragony, Żmije, Grzane Wino, Agatę Rymarowicz z zespołem, Klang, Łemkowynę, Ryszarda „Burego” Denisiuka z Pawłem Sikorą, Piotra „Rogalika” Rogalę, Piotra Łagodzica, Leszka Kopcia.

W programie przewidziany jest również Ogólnopolski Konkurs Piosenki Poetyckiej i Turystycznej Natchnieni Bieszczadem, Konkurs na Hymn Festiwalu Natchnieni Bieszczadem oraz Konkurs „Dźwiękosłowa”.

Cisna to prawdziwa mekka artystyczna, dlatego na miejscu poprowadzone zostaną m.in.: warsztaty pisania ikon, warsztaty przyrodnicze, warsztaty teatralne, warsztaty malarstwa i warsztaty rzeźbienia w glinie. Dodatkowo organizatorzy zapraszają na wystawę fotografii bieszczadzkiej i rzemiosła artystycznego, degustacje wyrobów regionalnych, jarmark twórczy, targi sztuki, rękodzieła artystycznego i produktu lokalnego oraz targi książki. W programie znalazły się również śpiewanki, czyli wspólne bieszczadowanie przy ognisku – Watra Poetycka. Organizatorzy stwarzają możliwość skorzystania z terenu dla namiotów i przyczep kempingowych.

Wiele atrakcji przewidziano również dla najmłodszych. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną konkursy i zabawy w dmuchanym zamku, na trampolinie, przejażdżki motocyklem oraz rikszą.

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia na stadionie „Orlik” w Cisnej (Współrzędne Google Maps: 685H+MX Cisna). Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie, które wspiera w organizacji Festiwalu.

źródło: materiały nadesłane

20-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)