REKLAMA
REKLAMA

SANOK. 3000 odblaskowych pasków dla najmłodszych. Będzie bezpieczniej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zimowa aura sprawia, że na drogach w regionie każdego dnia trzeba mierzyć się ze zmiennymi i trudnymi warunkami. Dotyczy to wszystkich uczestników ruchu. Przedstawiciele Pomocy drogowej PILCH dokończyli akcję rozdawania pasków odblaskowych uczniom sanockich szkół podstawowych i nie tylko. Łącznie przekazano blisko 3000 sztuk. Akcję przekazywania elementów ratujących życie na drodze uzupełniły rozmowy z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Niestety, w ostatnich dniach i tygodniach, podkarpacka policja systematycznie informuje o groźnych zdarzeniach związanych z potrąceniami pieszych. O podobnym przypadku pisaliśmy choćby wczoraj: 82-letnia kierująca seicento potrąciła 35-letnią pieszą (ZDJĘCIA). Funkcjonariusze apelują:

Poruszając się po drogach, pamiętajmy, że w tym okresie szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna mieć przy sobie elementy odblaskowe. Jednocześnie przypominamy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

W okresie poprzedzającym jeden z najtrudniejszych okresów w roku, przedstawiciele Pomocy Drogowej PILCH, rozdali łącznie blisko 3000 odblasków w kilku sanockich szkołach.

Postanowiliśmy choć w małym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo dzieci. Przygotowaliśmy paski odblaskowe dla uczniów sanockich szkół podstawowych. Rozdaliśmy blisko 3000 sztuk. Odwiedziliśmy kilkanaście przedszkoli, szkół, ośrodków, jednostek OSP. Pamiętajcie: świeć przykładem i bądź widoczny na drodze! Dziękujemy za tak duży odzew i bardzo miłe reakcje oraz niespodzianki – mówi Michał Pilch, właściciel Pomocy drogowej PILCH.

Chciałem podziękować za pomoc w przeprowadzeniu akcji Agnieszce Szychowskiej oraz Maciejowi Pilchowi – dodaje nasz rozmówca.

Akcja spotkała się z dużą radością i entuzjazmem ze strony uczniów sanockich szkół. Dla organizatorów akcji przygotowano laurki i rysunki z podziękowaniami.

foto: Pomoc Drogowa PILCH

03-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)