REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Kto zaprojektuje most na Sosenki? Ogłoszono zamówienie usługi

SANOK / PODKARPACIE. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Sanoka pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa mostu na rzece San wraz z budową dróg dojazdowych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 w ramach programu „Mosty dla Regionów”. Inwestycja ma kosztować 65 mln złotych, z czego 52 mln mają pochodzić z dofinansowania.

Ogłoszenie dotyczące zaprojektowania mostu na Sosenki zawiera szczegółowe informacje związane z realizacją usługi.

Na BIPie czytamy między innymi, że celem inwestycji jest połączenie ul. Sobieskiego z drogą wojewódzką nr 886 (ul. Królowej Bony) oraz z położonymi po drugiej stronie Sanu ulicami Rybickiego i Gajową w Sanoku.

Zamówienie obejmuje swoim zakresem wykonanie kompleksowej i wielobranżowej dokumentacji projektowej inwestycji pn. „Budowa mostu na rzece San wraz z budową dróg dojazdowych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 w ramach programu „Mosty dla Regionów” wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji lub innych dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych (w tym wykonanie projektów podziału nieruchomości) oraz pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Zamówieniem objęto dokumentację projektową, która dotyczy następujących zadań planowanej inwestycji:

– Budowa mostu na rzece San, który połączy przedłużaną ul. Sobieskiego z położonymi po drugiej stronie Sanu ulicami Rybickiego i Gajową,
– Budowa po obu stronach rzeki dojazdów do mostu wraz z ich skrzyżowaniami z istniejącymi drogami,
– Przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w rejonie planowanej inwestycji.

Termin wykonania zamówienia

Przedmiot zamówienia należy wykonać w następujących terminach:

1) Etap 1: zakończenie – do 240 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy,
2) Etap 2: zakończenie – do 580 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy,
3) Etap 3: zakończenie – do 1460 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy zastrzeżeniem postanowień określonych w Rozdziale III ust. 7 SWZ.

Oferty można składać do 26 marca 2021 roku do godziny 10:00. Otwarcie nastąpi godzinę później w Urzędzie Miasta Sanoka.

Koszt przygotowania dokumentacji to 1,3 mln zł, a dotacja z budżetu państwa na jej przygotowanie to ponad 1 mln zł. Planowany termin zakończenia przygotowywania dokumentacji to grudzień 2022 r.

Projektowana rozpiętość mostu wyniesie ok. 120 m, szerokość mostu wynosić będzie 14 m z obustronnym ciągiem pieszo-rowerowym – każdy po 2 m oraz 6-metrową jezdnią – każdy pas po 3 m. Całkowity koszt inwestycji to 65 mln złotych, wkład miasta Sanoka wyniesie 13 mln, co oznacza, że wartość rządowego dofinansowania wyniesie 80%.

Budowie mostu towarzyszyć będzie rozbudowa trzech ważnych dróg komunikujących nową przeprawę mostową z Sanokiem. Projekt zakłada gruntowne przebudowanie ulic Sobieskiego i Gajowej, oraz odcinka ul. Królowej Bony wraz z wykonaniem ronda.

Rządowy program „Mosty dla Regionów” zakłada etapowanie zadania oraz finansowanie dokumentacji projektowej. I – II etap inwestycji, czyli przygotowanie dokumentacji zadania, potrwa maksymalnie do końca 2022 r. III etap realizacyjny rozłożony jest na lata 2023-2024. Koszt części realizacyjnej wyniesie prawie 64 mln.

źródło: Red., BIP UM Sanok, Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, materiały nadesłane

foto: materiały nadesłane / archiwum

25-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)