REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miała zarobić na sprzedaży. Tymczasem straciła pieniądze

SANOK / PODKARPACIE. Wiele osób zarówno kupuje, jak i sprzedaje towary w Internecie. Pamiętajmy jednak o tym, że sieć do swoich celów wykorzystują także oszuści, którzy zrobią wszystko, aby przejąć nasze pieniądze. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu sanockiego, która oferując na sprzedaż towar, zamiast zarobić, straciła pieniądze. Bez względu na to, czy sprzedajemy, czy też kupujemy w sieci, zawsze bądźmy ostrożni i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Zarówno kupujemy, jak i też sprzedajemy różne towary poprzez internetowe serwisy aukcyjne lub portale ogłoszeniowe. Robiąc transakcje w sieci zachowajmy ostrożność. Nie brakuje tam nieuczciwych osób, które oszukując, w łatwy i szybki sposób chcą osiągnąć zysk. W tym tygodniu sanoccy policjanci przyjęli zawiadomienia, w którym osoba wystawiające w Internecie przedmiot na sprzedaż, zamiast zarobić, straciła pieniądze.

Rzekomy nabywca po skontaktowaniu się ze sprzedającą, wyraził chęć kupna wystawionego na portalu przedmiotu. Następnie wysłał link sprzedającej, w celu odebrania wpłaconych pieniędzy. Sprzedająca kliknęła w podany link, a następnie postępowała zgodnie z podaną instrukcją. Po sprawdzeniu stanu konta, okazało się że zamiast wpływu, z konta zostały przelane pieniądze.

Opisana sytuacja pokazuje, że bez względu na to, w jakiej roli występujemy podczas korzystania z internetowych zakupów, zawsze musimy zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Przede wszystkim nigdy nie należy wchodzić w linki niewiadomego pochodzenia, bądź przesłane przez nieznaną nam osobę. Możemy go otrzymać za pomocą sms, na komunikator, czy też na skrzynkę poczty elektronicznej. Pamiętaj, że każdy taki link może spowodować utratę pieniędzy z konta. Oferując towar do sprzedaży, nie podawaj więcej danych niż te, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Pamiętajmy, że w sieci nie brakuje nieuczciwych osób, które oszukując, w łatwy i szybki sposób chcą osiągnąć zysk.

Zdjęcie poglądowe

KPP Sanok

14-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)