REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Miasto podzieliło pieniądze na sport. Zobaczcie jak

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski podał do informacji mieszkańców wyniki otwartego konkursu dla sanockich klubów sportowych na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu w mieście. Łączna kwota przeznaczona dla sanockich klubów w 2021 roku w ramach tego projektu wyniesie 400 tys. złotych. To o ponad 100 tys. złotych mniej niż proponowano sanockim organizacjom sportowym rok temu.

Konkurs na realizację zadań Gminy Miasta Sanoka w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu to główne narzędzie dofinansowywania sanockich klubów sportowych przez magistrat. Do konkursu mógł zgłosić się każdy klub, który spełniał kryteria naboru. Wnioskować można było maksymalnie o kwotę ustaloną wcześniej przez magistrat dla każdej z dyscyplin.

W ofercie miasta z 2020 roku zakładano przekazanie na ten sam cel kwoty 510 tys. złotych. Wyniki pierwszego naboru opiewały na kwotę 473,5 tys. złotych. Jednocześnie miasto informowało o kolejnym naborze, dla kolejnych dyscyplin na kwotę 28,5 tys. zł. Razem to 502 tys. złotych. W tym roku najwyraźniej trzeba było zacisnąć pasa, bo wszystkie przedstawione w wynikach propozycje opiewają na kwotę 400 tys. złotych.

Pieniądze podzielono pomiędzy 19 klubów reprezentujących 14 dyscyplin sportowych.

Szczegółowe wyniki:

źródło: Red., BIP UM Sanok

foto: zdjęcie poglądowe

16-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)