REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Trzeźwy 19-latek pozwolił kierować autem nietrzeźwej 16-latce

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci podejmowali interwencję wobec 16-latki, która nietrzeźwa kierowała samochodem osobowym. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jej organizmie. Pasażerem i użytkownikiem pojazdu był trzeźwy 19-latek. Teraz sprawą nastolatki zajmie się sąd rodzinny. Mężczyzna natomiast odpowie za dopuszczenie na drodze publicznej do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.

W czwarek po godzinie 23, podczas patrolowania Sanoka policjanci zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca na widok radiowozu zatrzymał się. Mundurowi postanowili sprawdzić co było powodem takiego zachowania. W samochodzie znajdowały się dwie osoby. Gdy funkcjonariusze podchodzili do auta, kierująca pojazdem chciała zamienić się miejscami z pasażerem.

Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedziała 16-latka, która nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto badanie jej stanu trzeźwości wykazało 0,63 promila alkoholu w organizmie. Nastolatkę przekazano pod opiekę ojcu. Na miejscu pasażera siedział 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który użytkował samochód. Był trzeźwy.

16-latką, która bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości kierowała samochodem zajmie się teraz sąd rodzinny. Policjanci ustalają także skąd nastolatka miała alkohol.

Mężczyzna natomiast odpowie za dopuszczenie na drodze publicznej do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień. Zgodnie z art. 96 § 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń za ten czyn grozi kara grzywny.

źródło: KPP Sanok

zdjęcie poglądowe

11-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)