REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Ważny remont na oddziale dziecięcym. Pediatria znów otwarta!

SANOK / PODKARPACIE. W ekspresowym tempie udało się zakończyć prace remontowe w oddziale dziecięcym sanockiego szpitala. Działalność pediatrii wznowiono 24 dni przed planowanym terminem! Przeprowadzenie prac było konieczne i niezwykle istotne. We wszystkich salach dostępna jest teraz nowoczesna aparatura tlenowa, która z jednej strony podnosi komfort i skuteczność leczenia młodych pacjentów, a z drugiej strony stanowi dostosowanie oddziału do obecnych standardów.

Ze względu na wcześniejsze zakończenie prac budowlanych, już 6 września wznowiona została działalność oddziału dziecięcego w sanockim szpitalu.

Wcześniej informowano, że prace mogą potrwać do końca miesiąca.

Mieliśmy szczęście do ekipy remontowej. Robota paliła się w rękach. To ważne, bo dzięki sprawnej realizacji mogliśmy otworzyć oddział dużo wcześniej niż planowaliśmy. Bardzo nam na tym zależało – mówi nam lek. Przemysław Galej, ordynator oddziału dziecięcego.

Remont polegał na instalacji aparatury tlenowej. Sanocki oddział, jako jeden z nielicznych, nie posiadał instalacji dostosowanej do obecnych standardów.

Teraz mamy duży komfort. W każdej sali jest po kilka stanowisk tlenowych, nie musimy zastanawiać się, gdzie ma trafić dziecko z dusznościami, możemy dysponować każdym pomieszczeniem. To ułatwia proces leczenia. Aparatura jest nowoczesna, niezawodna i bezpieczna – zaznacza szef sanockiej pediatrii.

Grafika poglądowa: archiwum Esanok.pl / oddział dziecięcy SPZOZ w Sanoku. Na zdjęciu: lek. Przemysław Galej

Rozpoczęty 16 sierpnia remont znacząco ingerował w strukturę budowlaną oddziału. Trzeba było wykonać wiele zaawansowanych technicznie prac, a następnie przywrócić poprzedni wygląd sal i korytarzy. W efekcie nie obyło się bez szpachlowania i malowania niemal wszystkich pomieszczeń. Odświeżone ściany wyglądają jeszcze efektowniej i z pewnością wpływają na komfort spędzania czasu na oddziale przez najmłodszych pacjentów.

Dzięki staraniom ordynatora oraz dyrekcji szpitala, zrealizowano również dodatkowe zadanie. Zainstalowano śluzę oddzielającą dzieci młodsze od starszych. Zabieg ten pomoże również w sytuacji, gdyby doszło do gwałtownego wzrostu zakażeń COVID-19 i podjęta zostałaby decyzja o podjęciu działalności jako oddziału covidowego. Śluza służyć będzie wtedy jako izolacja pomiędzy dwoma częściami oddziału.

Oczywiście mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale w razie potrzeby jesteśmy w 100% przygotowani na taką ewentualność. Dzięki funkcjonującej śluzie, czas dostosowania oddziału do wymogów sanepidu zostanie skrócony i wyniesie kilkanaście godzin – mówi Przemysław Galej.

Modernizację oddziału dziecięcego związaną z koniecznością podjęcia działań w ramach umowy zawartej z Ministrem Zdrowia wykonano ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zadania inwestycyjnego pn. „ Modernizacja Instalacji Tlenowych SPZOZ w Sanoku w związku z COVID-19” oraz z dotacji Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Wkrótce więcej informacji na temat nowego wyglądu oddziału dziecięcego sanockiego szpitala.

10-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)