REKLAMA
REKLAMA

Śmierć 33-latka w Zagórzu. Szokujące okoliczności wypadku

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór w Zagórzu. Na bocznej dróżce, pod kołami samochodu osobowego zginął 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W związku z tym zdarzeniem zatrzymany został 48-letni mężczyzna. Dzisiaj usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierowania w stanie nietrzeźwości i zbiegnięcia z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 21:00 na niewielkiej dróżce stanowiącej dojazd do ul. Wolności w Zagórzu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Mercedes potrącił pieszego. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia – informowała nas niedługo po wypadku kom. Monika Hędrzak, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

ZOBACZ: Tragedia w Zagórzu. Zatrzymano jedną osobę. NOWE INFORMACJE

Szczegółowe okoliczności zdarzenia są dużą niewiadomą. Prokuratura również dzisiaj nie udziela żadnych konkretnych informacji w tym zakresie z uwagi na dobro postępowania.

Wiadomo, że zatrzymany 48-letni mieszkaniec powiatu sanockiego został przesłuchany. Wszczęto śledztwo, a dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 177 §2 Kodeksu Karnego w związku z art. 178 KK., czyli spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierowania w stanie nietrzeźwości i zbiegnięcia z miejsca zdarzenia.

Art. 177. Spowodowanie wypadku w ruchu
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 178. Zaostrzenie karalności wobec sprawcy katastrofy w ruchu lub wypadku w ruchu
§ 1. Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu, art. 174 sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lub art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Zgodnie z powyższym, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Dzisiaj, Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 48-latka środek wolnościowy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – przekazuje Izabela Jurkowska-Hanus, Prokurator Rejonowy w Sanoku.

W wypadku zginął 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Wczoraj odbyła się sekcja zwłok. Prokuratura nie posiada jeszcze pisemnej opinii patomorfologa.

W dalszym toku śledztwa przeprowadzonych zostanie szereg czynności. Prokuratura już wystąpiła o opinie biegłych, między innymi z zakresu ruchu drogowego.

Do sprawy wrócimy.

foto (2): OSP KSRG Zagórz

foto nagłówek: grafika poglądowa

26-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook