REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Dostać się do kardiologa graniczy z cudem!

SANOK / PODKARPACIE. – Trzeba mieć zdrowie i siłę, żeby chorować – ten sarkastyczny slogan idealnie pasuje do sytuacji, jaka ma miejsce w poradni kardiologicznej w Sanoku. Jak poinformowała nas dziś (26 lipca) pani w rejestracji, pacjent pierwszorazowy ze skierowaniem, na wizytę musi czekać do września… 2022 roku!

– Terminy są u nas najbardziej odległe w całym województwie podkarpackim. Obsługujemy jednak bardzo duży teren, bo zgłaszają się do nas mieszkańcy powiatów: sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego – wyjaśniła pokrótce nasza rozmówczyni.

Grzegorz Panek

Poproszony o komentarz dyrektor szpitala zaznaczył na wstępie. – Mamy ograniczoną liczbę lekarzy, którzy pracują zarówno w poradniach, jak i na oddziale – podkreślił Grzegorz Panek.

Dyrektor szpitala ma zająć szczegółowe stanowisko w tej sprawie. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy ją na naszej stronie. 

Dla przykładu na wizytę u kardiologa w Brzozowie trzeba czekać do stycznia 2022 roku, czyli  około 8 miesięcy krócej. Pomimo kilkunastu prób nie udało się nam skontaktować z rejestracją szpitala w Krośnie.

Stanisław Chęć

– Myślę, że najbardziej kompetentną osobą, co do udzielenia informacji na temat odległych terminów wizyt do lekarzy specjalistów, jest dyrektor szpitala. Sytuację monitorujemy na bieżąco. Brakuje lekarzy kardiologów. Chcę zaznaczyć, że tylko w tej poradni jest tak długi czas oczekiwania. W pozostałych, terminy są krótsze, lub pacjenci przyjmowani są na bieżąco – podkreśla Stanisław Chęć, starosta sanocki.

O wykaz terminów do wszystkich poradni specjalistycznych w szpitalu zwróciliśmy się z prośbą do dyrektora. Po otrzymaniu danych również opublikujemy je na portalu.

Grafika poglądowa

foto: archiwum prywatne (2)

26-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)