REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Jest decyzja o zwiększeniu ilości „łóżek covidowych”

SANOK / PODKARPACIE. Rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem w naszym regionie, także w powiecie sanockim. Obłożenie „łóżek covidowych” w szpitalu jest aktualnie niemal pełne.

Grzegorz Panek, foto: archiwum prywatne

– Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni liczba pacjentów zakażonych koronawirusem wzrosła o 100%. W sanockim szpitalu przebywa obecnie blisko 110 pacjentów. Zgodnie z obowiązującą decyzją wojewody mamy przygotowane 121 miejsc „covidowych” – informuje Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.  

Biorąc powyższe pod uwagę, obłożenie wynosi więc niemal 100%.

– Jest  nowa decyzja wojewody o zwiększeniu ilości łóżek w naszym szpitalu, z przeznaczeniem dla pacjentów zakażonych. I tak od jutra (13 bm.) będzie to 140 łóżek – dodaje dyrektor.

W związku z prognozowanym wzrostem zachorowań, pewne kroki podjęto już kilka dni temu. Od 5 lutego wstrzymano bowiem przyjęcia na oddział wewnętrzny.

– Doszło do pewnego przegrupowania na oddziałach, tak aby cały oddział wewnętrzny przeznaczyć dla pacjentów z COVID. I to nam się udało – uzupełnia nasz rozmówca.

Dodajmy, że w kulminacyjnym momencie drugiej fali zakażeń, w listopadzie ubiegłego roku, w szpitalu przebywało około 170 pacjentów zakażonych koronawirusem.

Pomimo, iż szpital w Sanoku jest obecnie placówką jednoimienną, hybrydowo działają oddziały: Dziecięcy, Kardiologiczny oraz Neurologiczny.

red.

Grafika poglądowa. Foto: archiwum Starostwa Powiatowego w Sanoku.

12-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)